| ramona0506 a întrebat:

Tu il iubesti si el te iubeste foarte mult. V-ati certat de foarte multe ori dar v-ati impacat tot de atatea ori.Pana intr-un moment.V-ati despartit iarlaughingdar va iubiti in continuare, mult. Si afli peste aprox. 2 saptamani ca este cu alta, cu o t***a, te gandesti ca poate incearca sa te uite "folosind-o" pe ea. Ai crede asta stiind ca te iubeste foarte mult? Dupa ce s-au despartit, si dupa scurt timp afli ca place alta t***a. straight face T***a ca t***a se impaca cu fostul ei, si pe el il lasa cu ochii in soare. La fel ca si tar*a numarul 1laughing. Iti imaginezi cat de prost se simte dar...ce poti sa-i faci? Ei bine, vine si iti cere scuze, il ierti (ca si-o fraiera, sau nu) dar il ierti. Pentru ca il iubesti. Numai ca, tipic lui, se comporta aiurea, este prea plin de el, este ingamfat, tot ceea ce refuzai sa crezi cand toata lumea iti spunea. de ce? pentru ca il iubesti. Te certi foarte urat cu el si iti arunca vorbe de genul "nu m-ai iubit" si te enervezi foarte tare, stiind numai tu cat il iubesti. Dupa tot el isi cere scuze vazand ca nu are "cale de scapare". Il crezi, si il vezi toata ziua la scoala cum te priveste spunand parca "chiar imi pare rau." si este trist si nu se uita la nimeni altcineva cu privirea aceea decat la tine. Il crezi, stii ca te iubeste. dar ai lasat un motiv numai bun sa te certi cu el si sa-i amintesti. Tar*a numarul 1 l-a muscat de gat. Ti-a recunoscut-o.Dar ce faci? Ii dai a 100a sansa sau? Ajutorhappy Multumesc.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu -i dai a 100 a oara sansa, ii dai papucii

| buzeduulci a răspuns:

El nu te iubeste.

| CrazySoursD a răspuns:

Nu merita. De iubit, il iubesti acum. Peste 1 an iubesti pe altu. Nu lasa pe nimeni sa-ti faca atatea scene aiurea. S-a dus la alta, cu aia sa ramana! Tu ai mandria ta si nu-l mai ierti a enspe mia oara. Gaseste-ti altul si arata-i cat esti de fericita fara el!

| neutrino a răspuns:

Daca-i dai atatea sanse este ceva in neregula cu tine, nu cu el.

| Cleopa a răspuns:

Doamne mai fata, nu mai sunt baieti? tocmai cu unul care nu te respecta? a vrut sa te uite ducandu-se la alta, atunci lasa-l naibii sa te uite! chiar il lasi sa-si bata joc de tine pe motiv ca tu il iubesti? ce naiba iubesti la el? lasa-l fata draga ca baieti sunt o multime care o sa te iubeasca, esti tanara acum, crezi ca o sa fii cu el pana la batranete...el e doar unul dintre cei ce vor veni. lasa-l si cauta-ti si tu altul! te-a inselat=nu te iubeste, nu-i pasa de tine! decizia iti apartine, dar daca l-ai ierta ai fi o prostuta!

| negat1ve a răspuns:

Gresesti o data, de doua ori, sa gresesti e omenesc, dar totul are o limita! Nu-l lasa sa profite de bunatatea ta! El te va sti mereu cu acest punct slab si va sti ca "orice" ar face tu il vei ierta doar pentru ca il iubesti! Nu uita ca pana la urma tot tu vei fi singura care va suferi! Asa ca de ce sa suferi la nesfarsit cand poti suferi o data!? In plus se vede ca nu te iubeste, altfel cum iti explici ca te-a inselat?

| ramona0506 explică (pentru negat1ve):

Cum pot sa-l uit?

| negat1ve a răspuns (pentru ramona0506):

Intr-adevar, aici vine partea nasoala! Iti va fi foarte greu dar cu rabdare si incredere in tine nu e imposibil! Da-ti curaj singura, nu e singurul baiat din lume, poti gasi multi altii chiar mai buni, care sa te inteleaga si sa-ti fie alaturi! Incearca sa ai mereu ocupatie. Fa sport, iesi cu amicii, distreaza-te! Stiu ca iti va fi foarte greu pentru ca tu chiar l-ai iubit si poate chiar il mai iubesti. Dar nu uita, timpul le rezova pe toate! Inca o data, fi optimista si ai incredere in tine, dati curaj singura ca nu esti singura ca sufera sau va suferi in dragoste! Gandeste-te ca peste un an doi poate vei avea adevarata jumatate alaturi de tinewinking

| Loora a răspuns:

Baiatul care te inseala o data... din pacate o va face si a 2-a oara! Inseamna ca ceva nu merge in relatia respectiva, ori este de felul lui "curvar"! Sfatul meu: " Unde ai scuipat o data nu mai linge". Gaseste-ti pe altcineva care te meritahappy.

| andraeva a răspuns:

Lasa-l. Niciodata sa nu ierti un barbat care te-a inselat, pentru ca o va face de cate ori va avea ocazia!