| Anakatsu a întrebat:

Uitati o intrebare relativ simpla

in romania exista mentalitatea"daca ma culc cu el ma va parasii(pentru virgine) si fetele incearca sa isi tina virginitatea pana la 35 de ani" acest lucru din cate am obs se aplica pentru 80% din fetele pe care le stiu... pentru baiat virginitatea nu cont mai deloc adica nu vor sa fie virgini pana la 40 de ani

acum cateva sap am fost in america si am stat destul de mult 3-4 luni deci am avut ocazia sa imi fac prieteni/prietene am descoperit aceasta mentalitate :" atat pentru fete cat si pentru baieti virginitatea este o problema si am cunoscut si pustoaice care sau culcat cu un baiat de la 14 ani cu un baiat le-a parasit si am obs spre surprinderea mea ca nu au murit si ca nu mai sufera(acum sunt cu alti baieti si o duc bine)"

bun acum sa explic dc virginitatea nu e o problema am intrebat o fata si mi-a rasp" nu vreau sa pierd placerile vietii cand sunt tanara ca pe urma mai tz va devenii din ce in ce mai greu pentru mine sa gasesc baietii draguti cu care sa fiu"... dupa parerea mea a fost un rasp bun

acest lucru nu se aplica numai in america ci in mai multe state in care am avut ocazia sa petrec un anumit nr de luni

"sa nu imi dezamagesc parintii" sau " sunt cu prietenu mai de x ANI si nu ma simt pregatita pentru acest pas"(pentru un baiat de 17 ani 3 ani fara sex e ca si cum ar murii de foame langa un frigider plin cu mancare)... pana la urma este viata voastra si voi rasp pentru ce faceti in ea dupa parerea mea voi trebuie sa va ganditi intai la binele vostru si pe urma la binele celorlalti(regula se aplica si in familie) parerea mea

nu am nici o intrebare doar vreau sa vad ce parere aveti voi de acest lucru

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Ai dreptate intr'un fel, e o mentalitate cam idioata. Dar sincer, nici sa faci sex de la 13 ani(in special in cazul fetelor) nu mi se pare ok, mai ales pentru. ca de obicei partenerii acestor fete sunt majori care, evident doar profita de pe urma lor. Fiecare fata ar trebui sa faca sex cand se simte pregatita, nu atunci cand va fi sigura ca nu va fi parasita, ca is parintii de acord, ca nu se supara doamne doamnechatterbox. In fond, aproape nimeni nu va ajunge sa se casatoreasca cu cel cu care si'a pierdut virginitatea.
Si acum sincer, cate femei ai vazut virgine la 35 de ani?raised eyebrows Probabil niciunalaughing.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde unde ai fost.
Nu există mentalitatea aia nici în România nici cea diametral opusă în SUA. Nu poţi generaliza.
Mai caută pe net că guvernul Statelor Unite finanţează programe pro-abstinenţă în şcoli, aşa că, mai lasă că nici la ei nu e totul roz în privinţa mentalităţii privitoare la viaţa sexuală.
Oricum, pentru toate astea, nu societatea în general e de vină ci oamenii, indivizii. Dacă ăla-i prost şi stă după prinţesa "nepregătită" 3 ani, eu ce să le fac?
Ia să nu mai stea bărbaţii proşti cu anii şi să vezi după aia că se mai schimbă. De fapt, vezi că s-au mai schimbat lucrurile.
Femeile au vrut egalitate, ei, acum să se descurce cu ea!
Salut.

| Razvan a răspuns:

Stii care e partea amuzanta a acestei chestiuni? Ca jumatate dintre ele sunt curve, jumatate mironosite. Un procent de hai sa zicem 10% mai sunt si fete normale
Eu nu am nimic cu fetele din SUA, dar sunt cam usuratice, inteleg altceva prin libertate.Nu mai zic de olandezelaughing
Tu n-ai vazut ca astea de 22 de ani care inca sunt virgine se intreaba daca sunt normale?rolling on the floor

| NickiMinaj a răspuns:

E o alta mentalitate stupida alaturi de alte milioane laughing... De parca parasirea inseamna moartea/ de parca ala nu poate sa te paraseasca oricand. E un moment din viata ta si atat.

| Paula007 a răspuns:

"in Romania exista mentalitatea"daca ma culc cu el ma va parasii(pentru virgine) si fetele incearca sa isi tina virginitatea pana la 35 de ani" acest lucru din cate am obs se aplica pentru 80% din fetele pe care le stiu"

in ce parte a romaniei traiesti tu? laughing

sigur nu in aceeasi zona cu mine :-|

| OanaG a răspuns:

Fiecare are o mentalitate, fiecare gandim altfel tu gandesti intr-un fel, altii in alt fel, nu e neaparat sau musai ca la varsta x sa ma culc cu cineva. Nu poti sa ti-o tragi cu unu asa sa-l iei de pe strada.Ca sa faci asa eva trebuie sa fii pregatita si psihic si sentimental si emotional si ce mai vrei tu.

Si sa o faci cu cineva care te iubeste si il iubesti, nu cu toate sc****le din ziua de azi. Toti merg la c***ve, cine stie ce boli mai iau.

Eu sincer, inainte s-o fac l-as pune pe acel baiat sa-si faca un set de analize...happy[poate suna stupid dar asa as proceda]

| Nastia a răspuns:

Americanii sunt mai dezinvolti.noi nu ne asemanam deloc cu ei, data fiind si distanta pe glob dintre noi si ei.la noi inca exista influenta religiei si obiceiurilor.parintii sunt mai apropiati de copii in Romania decat americanii.

| Anakatsu explică:

Paula007 nu am zis asta asa in necunostiinta de cauza

nu imi traiesc viata alaturi de toate manelistele in cluburi scuze ca iti zic

| alinutzaa_8242 a răspuns:

Asculta in rominia sintem inca inapoi...foarte inapoiati.in plus oricum fiecare decide pentru propria viata, dar oricum sint de acord cu fetele de 16 ani.scuza-ma da au toata viata inainte pentru a face sex, si sexu pina la urma devine ceva ca si mincatu apropo de frigider., nu mai are farmec.in plus baiatu de 17ani poate gasi si o fata de 18ani daca tot vrea neaparat sex. o intrebare am si eu? crezi ca la 28 ani toti barbati au sex regulat? sau crezi ca dupa ce nu mai e virgin nu va mai simti nevoia sa faca sex? si in plus nu e obligat sa ramina LG tipa.sau cind trec ani si ai o iubita cu care faci sex de ce o inseli? poate sa ramina trei ani in asteptarea fetei iubite si sa f-ta in alta parte.sexu si dragostea se leaga de putine ori.sau spune-mi cite familie exista in care barbatu nu a inselat inca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai pomenit tu asa ceva la noi in tara? nu vezi ca toate pustoaicele astea nerabdatoare o fac de la 10 ani? laughing)))

| PublicAnonim a răspuns:

Da asta in general este o prostie pentru ca in alte tari virginitatea nu conteaza.
chstia ca daca "ma culc cu el ma va parasi" nu este chiar asa pentru ca nu toti baieti sunt asa si pana la urma toate ne vom pierde virginitatea mai devreme sau mai tarziu.