| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre virginitate in conditiie in care doriti ca relatia pe care o aveti sa se continue cu o eventuala casatorie? preferati o persoana virgina sau cu experienta?
eu sunt baiat si v-a spun ca mie nu m-i-ar placea ca altcineva sa isi fi bagat p... in prietena mea; nu e vorba de nici o prejudecata de pe vremea lu bunica; sunt curios de ce fetele perfera baieti care nu sunt virgini;
de ce s-a ajuns la concluzia ca numai fetele trebuie sa fie virgine si baietii nu, pentru ca mai apoi, odata cu intrarea in egalitate in drepturi a femeilor, ele sa prefere sa nu mai fie virgine in loc sa pretinda de la baieti sa fie virgini? e mai usor sa te lasi dus de placeri in loc sa faci ceva bun? sau sexul slab chiar e slab?
nu stiu ce sa zic dar tinand cont ca femeile se ocupa cu crescutul copiilor, as fi avut tendinta sa cred ca ele ar trebui sa ii invete ce sa faca si ce nu; si daca s-ar fi tinut de chestia asta cum trebuie, nu stiu daca s-ar mai auzi atat de des: "da de ce numa baietii si fetele nu?" nu zic sa ajungi batran sau sa mori virgin, dar nici sa tio pui cu persoane cu care crezi ca nu te vei casatori;
am citit pe net tot feluri de pareri pro si contra virginitatii; ca e pacat, ca e o necesitate, etc; dupa parerea mea toate astea sunt prostii; pacate exista numai in religie, iar daca ar fi necesitate, am muri fara sex inca de copii tot cum am muri de foame sau de sete, sau ca nu facem pipi cum trebuie; altii invoca iubirea; si asta e tot o prostie; daca iubesti persoana respectiva te casatoresti cu ea si va puteti f... cu respect pana la adanci batraneti; si mai sunt unii care zic ca atunci cand te mananca n-ai ce face; fac pariu ca pe ei i-a mancat prima data curiozitatea; abia la urma i-a mancat altceva iar asta abia dupa ce s-au scarpinat;
deci ideea e urmatoarea:
-pentru baieti: se simt bine asa la suflet cand se procopsesc pe viata cu fete gata preparate?
- pentru fete: de ce in loc sa pretinda si ele baieti virgini, prefera sa se 'coboare' la nivelul lor?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După tot ce am citit își răspund cu o întrebare: ce vârstă ai?
Ai o exprimare necoaptă!
Pa, pa.

| Meteora a răspuns:

Normal ca pentru o eventuala casatorie as prefera o virgina, o fata care nu a mai fost atinsa de nimeni. Viitoarea mea sotie as vrea sa-mi daruiasca copii care sa semene cu mine, nu cu parteneri anteriori. Da! Pentru ca s-a demonstrat faptul cromozomii au capacitatea de a memora informaţie nu doar pe cale materială, ci şi pe cale ondulatorie, prin undele emise de molecule şi de atomi. De exemplu, daca voi avea copii cu o femeie care a avut relatii sexuale cu alti barbati, acestia (copiii mei) vor mostenii intre 15 si 25 procente din caracteristicile primului si nu ale tatalui biologic. Exista si o zicala(vorba) ziceti-i cum vreti: Sperma primara - izvorul vietii succesorilor. Deci, primul barbat din viata unei femei, isi va lasa amprenta asupra ei tot reestul vietii.