| flavius19992 a întrebat:

UIte cum sta treaba...mi-am mintit cea mai buna prietena si prin intermediul cuiv a a aflat....acum ea m-a facut un mincinos prefacut si nici nu vrea sa mai vorbeasca cu mine! ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| crack123 a răspuns:

Ii explici motivele rationale pentru care ai mintit-o, daca nu ai inventezi unele, te duci cu o cutie de bomboane sau o floare (ar trebui sa stii ce-i place) si ii zici o fraza de genul " Prietenia noastra valoreaza foarte mult pentru mine si nu vreau ca din cauza unei greseli a mea sa o pierd". Daca nu merge da-te cu capul de pereti happy

1 răspuns:
| JasonMcCann a răspuns:

Depinde despre ce ai mințit. Dacă este ceva grav, este mai complicat. Încearcă să o faci să te asculte măcar câteva minute cât explici situația, și dacă nu vrei/nu vrea să vorbești/vorbească cu „tine face to face", online, cu toate că online nu este ca și cum ai vorbi față în față. Dacă nu te asculă în niciun fel, roagă un amic/o amică cu *,* care ea se înțelege să discute despre asta.
Sper că te-am ajutat, succes!