| Pancake a întrebat:

Uite, o alta nebunie de-a mea... ce credeți, ochii care nu se vad se uita? big grin

Răspuns Câştigător
| hehehe a răspuns:

Nu, mami.
Nu neaparat.
Daca tii cu adevarat la persoana respectiva, crede'ma ca mai rau o sa-ti fie dor de el in timpul in care e plecat, sau ma rog, in care nu va vedeti. Daca sentimentul e reciproc, atunci sincer, nu`ti face griji. happy

emmy.

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se uita pe gaura cheii.
Da, se uita, chiar daca in suflet pastrezi aceeasi dragoste, mintea iti joaca feste si dupa un timp nu-ti mai amintesti bine cum arata, cum is ochii s. a.

| Floreenofficial a răspuns:

Se cam uita in timp.adica poti sa tii amintesti mereu dar fara sa mai acelasi ca altadata/ca pe vremuri. sad

| Vizitiul a răspuns:

Daca persoanele sunt atrase de aspectul fizic, da, dupa o perioada de timp incepi sa uiti. Aspect fizic placut gasesti foarte repede.
Daca persoanele isi iubesc sufletele, nu, persoana iubita se va oglindii in suflet necontenit. Chiar daca odata cu trecerea timpului, sentimentele se diminueaza, tot raman undeva-n adancul sufletului.

| Hmmmm a răspuns:

Da!
sunt total de acord cu asta.mereu cand am vrut sa uit pe cineva am incetat sa il vad.cu timpul, ne mai vazandu-l l-am uitat.

| shtephie a răspuns:

Atunci cand exista iubire adevarAta, ochii care nu se vad nu se uitawinking

| irina20 a răspuns:

DA, cu siguranta.Conteaza foarte mult timpul in care nu se vad.

| marrr a răspuns:

Daca sunteti intr-o relatie la distanta, sau va vedeti foarte rar cu siguranta nu va veti uita. Daca sentimentul de iubire este puternic, atunci dorinta de a va vedea unul pe celalalt creste, facandu-te sa te gandesti tot mai mult la acea persoana; d.

| ClaraZ a răspuns:

Uite, am o prietena care are o relatie cu un tip care este de cateva luni in Italia.Se iubesc enorm, mereu vorbesc la telefon, se simte entuziasmul din vocea lor cand se suna. Daca cele doua persoane sunt doar atrase de aspectul fizic, normal ca in timp se uita, dar daca in acea relatie partenerii se iubesc cu adevarat, se respecta te asigur ca nu se vor uita, din contra sentimentele se intensifica pentru ca apare acea dorinta de a veni mai repede acasa, sa te intalnesti cu el, iti aduci aminte de clipele petrecute impreuna.:*

| NeXt_6616 a răspuns:

Eu zic ca da, se uita, sau apar alti icare sa le ia locu happy

| Zâmbărici a răspuns:

Da... dupa un timp juma de an sa zic fii sigura ca nu mai ai aceeasi atractie chiar daca vorbesti la telefon, pe mess si alte alea.

| madytza_7574 a răspuns:

eu zic ca dathinking

| karrinna a răspuns:

Nuuu depinde de persoane...

Fostul meu prieten esti plecat de 1 an si 3 luni si inca se mai gandeste la mine si ma suna mereu.

| Smoke_7892 a răspuns:

Da.se uitasad din pacate sau din fericire...

| EraGGon a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Ochi care nu se vad de multe ori se uita, da! Dar chestia asta nu e valabila si atunci cand : ochii pe care nu-i vezi ii iubesti; sansele de ai uita sunt ft ft micute.happy

| Bingobar a răspuns:

Se uita.Si e bine asa.

| Alexxa_4351 a răspuns:

Nuuu este adevarat!straight faceoricat de mult incerci sa uiti pe cineva, nu reusesti nici daca esti departe... din contra, m-ai mult ti se face dor de acea persoana si parca abia astepti sa-l/s-o vezi:X

Cum poti sa uiti pe cineva care a facut parte din inima ta?straight facenu se poate chiar asa usor, mai ales daca inca tine la tine:X

Deci "ochii nevazuti nu se uita"big grin iti spun eu din propria experienta:X

:*happy