| AnutzaYourLove_6678 a întrebat:

Uite TPU am o problema si e urgenta.Pana acum n-am mai sarutat pe nimeni pana acum si maine ma intalnesc cu iubitul meu si habar n-am cum sal sarut n-am mai sarutat pe nimeni vreodata ajutor!

Răspuns Câştigător
| lauracraciun a răspuns:

Bun, hai sa gasim cuvinte sa te ajutam un pic. Pai, in primul rand, se zice ca sarutul ideal trebuie sa te prinda cu buzele umede. Mai, dar nu plina de bale, intelegi... doar sa nu ai buzele uscate, ca e neplacut. Valabil si pentru el: daca se repede la gura ta cu o intreaga viitura de saliva, fugi! De acum, in mod normal, rolul tau e sa stii sa primesti sarutul, nu neaprat sa-l dai. Asta inseamna ca depinde de tine cat de mult te lasi "patrunsa" de respectivul sarut. In mod normal, lucrurile merg treptat si nici un baiat nu ar trebui sa inceapa din start o consultatie la amigdale. Mult mai placuta e atingerea varfului limbii, pentru ca acolo sunt multe terminatii nervoase. Insa pentru ca tot acolo exista si papile gustative, e bine ca atunci cand iesi cu un june sa te pregatesti mestecand niste guma si sa-i oferi si lui. Daca te refuza si tine la sosul de usturoi mancat nu de mult, sper ca guma ta sa fie suficient de eficienta pentru doua guri...
Nu te tine teapana daca patima lui iti da capul pe spate, nu tine ochii deschisi si vezi ce faci cu mainile: adica sa nu cumva sa fie proptite pe pieptul lui, gata sa-i dea un branci! In rest, daca sarutul e plin de temperament, sper sa fie scurt (ca altfel ametesti de nu te vezi si vei vrea sa fii tratata si de virginitate); daca e moale si languros si te enerveaza ca mersul unei rame, anima tu atmosfera: musca-l usor de o buza, ventuzeaza-i boticul ca si cum ai papa o inghetata, trece-ti unghiile pe ceafa lui... oricum nu cred ca vei avea nevoie de asta pentru ca oricum.va veni de la sine cum se spune.in cazul in care nu poti urma pasii acestia ii spui dinainte si la sigur te va invatahappynu trebuie sa-ti fie rusine.eu cred ca va fi incantat sa-ti fie,, prof" si sa stie ca el ti-a oferit primul sarut.sa ai o experienta placut:*

5 răspunsuri:
| TheSupreme a răspuns:

Iarta-ma dar cred ca asemenea preocupare l-ar enerva mai tare daca intr-adevar ţine la tine si nu-ti mai face griji, daca te iubeste se va bucura mai mult de prezenta decat de sarutarea ta.

caramela
| caramela a răspuns:

Eeeee, dar cati anisori avem bre?smug stai bre linistita ca nu mori, si nici examen nu trebuie sa dai sa capeti notawinking dar dupa cum miroase treaba, cred ca esti cam micuta nu?:d

| Rebeca_5235 a răspuns:

Sarutul nu e ceva ce se invata, cum nici sexul nu e. Il avem in sange sa zic asa. Cand te-ai nascut ai stiut sa bei laptele matern de la sanul mamei? Nu, dar te-ai nascut cu acest "instinct". Asa si cu sarutul stai linistita o sa te descurci de minune. Lasa-te dusa de val poate te va conduce el. Nu-ti fie frica o sa va iasa de minune si nu o sa va saturati. Pentru toti e o prima data. A doua oara va fi mai bine si mai bine si uite asa.

BAFTA

| Cristinik_7554 a răspuns:

Cand intri pe pg care ti.am dat.o sa dai in jos sigur o sa te ajute :x

http://www.codrosu.ro/......tat-video/

| Ladydee a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji in aceasta privinta,nu e ceva ce se invata, toti am trecut prin asa ceva, cand te va saruta va fi repede si frumos big grin