| anonim_4396 a întrebat:

Un adult ejaculeaza mai greu decat un un adolescent pe la 14-15 ani?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Mai greu in sensul de durata actului sexual, da, desigur. E vorba de maturitate fizica, e experienta sexuala etc.
Daca e vorba de o anumita dificultate, depinde de varsta, de unele afectiuni etc.
Nu e o generalitate.
Unii adolescenti pot tine cate-o ora, si unii adulti nici un minut.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca da. Asa este de la mama natura.

| Azµre a răspuns:

Nu e o regulă!
Și un adult poate ejacula mai repede nu numai un adolescent!
Depinde de organism!
Sper că te-am lămurit!

| Oana92 a răspuns:

In majoritatea cazurilor Da! Pentru ca un adolescent este temator, neexperimentat, uneori neinformat, imatur, pe cand un barbat stie sa isi controleze impuslurile, are experienta si sexul nu mai reprezinta o noutate, practic el nu mai este excitat suplimentar si de ideea de "nou". Si mai mult de atat, un adult este suficient de matur incat sa constientizeze ca orice barbat mai poate avea si un rateu si nu se va panica daca o data nu va functiona.

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

"experienta"

| UserAnonim98 a răspuns:

Da. Maturitatea si Experienta fac diferenta. Funda?