| 20girl a întrebat:

Un baiat are prietena, si este normal de exemplu daca mai vorbeste si cu alte fete prin mesaje sau la telefon asa mai dulce putin, parca s-ar da la ele? Mie una nu mi se prea pare normal thinking Voi ce parare aveti?

Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, logic ca nu! Adica sa faca asa prietenul meu, l-as fi luat la rost.Adica cum sa fie cu mine si sa vb la tel si prin sms-uri si sa vb dulce cu ele... daca e cu ea, atunci sa nu mai vb cu altele c anul e frumos din partea lui si ea ar trebui sa vb cu el serios si sa ii spuna ca nu e de acord cu asta, adica daca o iubeste pe ea, cu ea sa ramana...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E normal sa vorbesti si cu altii, dar nu 'dulceag'!

| Razvan a răspuns:

Da, e normal atat timp cat se reduce la acest tip de comunicare indulcitahee hee
Pana la urma, are dreptul sa aiba relatii de prietenie cu sexul opuswinking
Pana la proba contrara e nevinovat.Totusi un pic de vigilenta nu stricahee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de relatie. Cand stii ca esti cu cineva pentru o perioada mai scurta continui sa cauti, nu? Macar te distrezi pana iti gasesti perechea sau pana esti convins ca ai gasit-o. Asta nu se schimba prin reprosuri si neincredere. E sau nu e.

| julieta a răspuns:

Atat timp cat totul se rezuma la a schimba cateva vb nu am nimic impotriva. daca sta cu mine nu inseamna ca numai are voie sa vb cu nimeni s.a.depinde de fiecare relatie in parte, cat de mult va cunoasteti unu pe altu si cat va permiteti unu altuia. posesivitatea nu este un lucru bun intr-o relatie, de cele mai multe ori este arma prostului

| andreea7520 a răspuns:

Nu e ceva tocmai normal, deşi poate sunt buni prieteni happy îţi spun asta pentru că mai ştiu cazuri şi e ok acolo, e vorba de un tip care tot aşa, vorbeşte cu destule fete prin sms-uri, la telefon şi pe mess dar el normal că o iubeşte pe iubita lui şi cu ea vorbeşte cel mai frumos! happy E ceva destul de normal să existe ceva gelozie big grin şi eu m-aş agita puţin dacă aş fi în locul tău, dacă el pe tine te iubeşte, te respectă şi ţie îţi acordă cea mai mare atenţie, atunci fii sigură că acelea sunt doar nişte prietene cu care el probabil mai vrea să ţină legătură cum probabil făcea şi înainte să fie cu tine, asta e părerea meahappy acum toţi avem păreri diferite şi drepturi la o opinie! Cu bine şi mult succes :*

| D A R i U t S s A a răspuns:

Pai nu este deloc normal
acea fata sa-i spuna baiatului ca ori cu ea ori cu altele.de ce permite asta?
daca vrea sa vorbeasca cu cineva de ce nu vorbeste cu prietena lui.
daca prietena lui nu vrea sa ii spuna macar sa se apropie mai mult de el. el sa simta nevoia de a vorbi cu ea nu cu altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. eu sunt casatorit si sotia mea nu ma impiedica sa vorbesc cu alte femei.nici eu pe ea cu alti barbati. putem vorbi cat vrem.doar vorbi, atat.cand veti fi casatoriti, puteti fave la fel. dar pana atunci nu va luati angajamente pe care nu le puteti tine.mai rau,. pe care stiti din start ca nu le veti tine, nici baietii nici fetele.va imbatati cu apa rece, si stiti doar ca toata ziua si noaptea santeti cu ochii dupa, altii, altele, si salivati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mie nu mi se pare normal pentru ca at cand el e langa tine ti'ar placea el sa ii zica alteia,, buna fata mea cf? "
iti garantez ca nu chiar daca poate doar de dragul lui acccepti situatia astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac krize si cand sta langa o fata, iti dai seama ce as face daca as afla ca si bine ca ea?

| mineaany a răspuns:

Mai vrea una in patrimoniu! lasa-l!