| bellaavasiloaie a întrebat:

Un băiat ma place dar eu nu stiu cum sa ii spun ca nu il plac fara sal rănesc.Idei

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de frumos i-ai vorbi tot o sa doara. asa ca treci la fapte si spune-i ca sentimentul nu este reciproc.

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

II spui direct. Oricum o sa il doara orice i-ai spune.Dar ii va trece.

| Lawliet14 a răspuns:

Spune-i si cu asta basta, dar spune-i!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-i "sal" cum ai făcut-o aici şi poate vede că nu e chiar o tragedie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ce spun fetele in general " esti dragut dar tin la tine ca la un frate ". Va intelege el

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca ai avea toti dintii de aur, m-as culca cu tine. Dupa ce isi face toti dintii de aur ii spui ca acum trebuie sa testei daca e aur cu acid sulfuric. Il mai stropesti pe ici pe colo, intra in spital si ai scapat de problema.

| liviu890 a răspuns:

Nu ii spune ca nu il placi! O sa il faci sa se simta rau (o spun din experienta)! Sfatul meu este sa NU te bagi in seama cu el, cand vrea sa vorbeasca cu tine raspunde-i doar la intrebari! Daca vrea sa te invite undeva spune-i ca nu ai timp, ca nu poti, ca ai teme, gasesti tu scuze. Cand vorbeste cu tine, fii calma, nu ii vorbi urat, poarta-te ca de obicei, atata doar sa nu ii pui nici o intrebare, discutia cu el o sa fie scurta! Cu timpul o sa isi piarda interesul si nu o sa fie suparat ca i-ai spus crudul adevar!

| anonim_4396 a răspuns (pentru liviu890):

Nu sunt toti asa, eu am procedat cum zici tu si din contra, era si mai insistent. mai bine termini totul repede decat sa-l lasi sa-si faca sperante si sa traiasca cu gandul ca poate azi n-a mers, da poate maine va reusi.

| 7ste a răspuns:

Da-i cu nunchaku da sa nu-l ranesti ca da il ranesti iti face schema watch si tatatat de deformeaza.