| mariamarybu a întrebat:

Un baiat mi-a spus ca ma place! eu find timida nu am stiut ce sa-i raspund! adevarul este ca si mie imi place de el! dar nu vreau sa-i spun pentru ca mi-e rusine! ce ar trebui sa fac? dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Blue_2059 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta o data!
Cum am zis, daca o sa refuzi baietii pecare îi placi, o sa regreti mai tarziu.
Spune'i sincer. Uite si eu te plac.
Vei vedea reactia lui.
Succes!

4 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci curaj ca sa ii zici. El nu te va astepta toata viata.

| Ionut_5706 a răspuns:

Ba trebuie sa vrei, altfel nu vei face nimic. Scapa de rusine deoarece nu-si are rostul din moment ce el ti-a spus ca te place happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare.toata lumea imi zice ca un baiat ma place, chiar si baieti da la alte clase imi zic ca ma place, chiar daca eu nu-i cunosc.si mie imi place de el, dar mi-e rusine sa zic din cauza gurii lumii. daca nu-ti pasa ce crede lumea zii, daca tie rusine si nu ai tupeu pune o prietena sa iti facalipeala cu el, sau daca nu lasa sa treaca timpul cum fac eu de proasta. cei care o sati zica sai spui adevarul verde-n fata, nu stie cat de greu este.

| oanna_3365 a răspuns:

Daca ti-a spus ca te place ar trebui sa recunosti ca si tu il placi.lasa rusinea deoparte si spune-i si tu ce simti pentru ca altfel s-ar putea sa regreti mai tarziu.nu trebuie sa iti fie rusine de ceea ce simti pentru ca iubirea este cel mai frumos lucru din viata noastra si pentru asta e nevoie de doua persoane.asa ca eu te sfatuiesc sa ii spui ce simti pentru ca el poate crede ca nu il placi si nu o sa mai insiste daca vede ca nu are rost.bafta!