| Seline a întrebat:

Un barbat care a iubit o femeie, o va iubi toata viata.
Sunteti de acord cu afirmatia asta? O considerati deosebita pe respectiva, in ciuda faptului ca ati trecut peste?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Dupa despartire nu va ramane aceeasi dragoste insa cu siguranta ramane in urma lui si se gandeste nostalgic la ea. Ramane ca lucru neterminat.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e posibil asta la un barbat, ei sunt mai cerebrali si mereu in vautare de ceva mai bun.Asta ni se intampla noua, fetelor, pentru ca ne incapatanam sa pastram amintiri cu fostii, desi ar fi mai indicat sa cauti o dragoste mai mare, tot timpul!

| Anca a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita! Pt mine zicala asta e cap de lista!

Nu cred ca, daca ai iubit azi, e musai sa iubesti si maine si tot restul vietii.
Exceptiile, eu le vad obsesii pe, persoane, nu iubire.

| fabiola a răspuns:

Dragostea nu intotdeauna este pe vecie, de aceea nu accept juraminte de acest gen! In plus stiu ca dragostea intensa se consuma mai repede!

| Arthur a răspuns:

Este o raritate. Este posibil si daca cei doi nu formeaza un cuplu. Orice casnicie erodeaza dragostea dar daca ramane intelegerea e perfect. Dragostea poate sa dispara iar mai apoi poate reveni.

| ÅñdRa a răspuns:

Crred ca iubirea adevarata este pentru tot restul vieti.

mira
| mira a răspuns:

Realitatea contrazice un asemenea panseu.

| ShineMe a răspuns:

Sunt oameni si oameni, Sunt oameni care stau 2-3 luni intr-o relatie in alea se inseala pana nu mai pot si sunt oameni care isi dedica tot unei singure persoane

| andreea7520 a răspuns:

Nu o va iubi toata viata! Desi recunosc ca sunt si exceptii thinking

| fluturashmulticolor a răspuns:

Pai nu tot timpul este adevarata.
depinde si de felul iubirii pe care barbatul i'a impartasit'o femeii.
big grin

daca a iubit'o cu adevarat... sigur nu o va uita toata viata.
insa.
daca a aparut altcineva in locul ei. la care barbatul sa tina foarte mult.
va uita ca a iubit'o. si va trece la urmatoarea.
straight face

si pe langa toate astea, daca se va intalni cu ea sau daca ar vedea'o dupa ceva timp. sigur si'ar aminti ca a iubit'o mult.
:X

| Oktavian a răspuns:

Da nu toti barbatii inseala sotiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals.

Nu o va iubi toata viata desi sunt exceptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă poate sa o iubească toata viata dar v-a avea un loc special în inima lui chiar dacă bărbatul nu vrea sa recunoască sau nu își da seama.Asta e valabil și pentru o femeie. Odată ce iubești o persoana cu adevărat, nu poți sa o urăști, are un loc special în inima ta chiar dacă tu negi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-i muta si n-are mama...

| Anastasia_9227 a răspuns:

Prea multa lume confunda sentimentele in ziua de azi si isi inchipuie ca fiind iubire ceea ce e obisnuita, posesie,orgoliu, confort, admiratie, teama sau iluzie. Atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, din tot sufletul, se intampla o singura data in viata. Si iubesti din toata inima, fiind dispus sa faci orice pentru binele si fericirea celui/celei de langa tine - asta inseamna sa renunti la egoism si artificialitate. "In viata nu ai decat o unica mare dragoste; toate cele care o preced sunt amoruri de rodaj, iar toate cele care o urmeaza sunt amoruri de recuperare…"-Federic Beigbeder.