| anonim_4396 a întrebat:

Un caz: Un băiat și o fata. Copilăresc împreuna. Băiatul începe sa o placa pe fata, ii spune dar fiind prea mica refuza o relație cu el. Băiatul insista. Fata pleacă din țară. Se rupe orice legătură intre cei doi. Băiatul înțelege ca nu are rost sa o mai caute. Începe o relație cu altcineva. Dupa puțin timp de la începerea relație băiatului cu cealaltă fata, fata vine în țară, el afla, ii împărtășește din nou sentimentele fetei și aceasta realizează ca și ea îl iubește. Încep o relație deși băiatul era cu cealaltă fata. O săptămâna au fost împreuna, fata face o greșeală încearcă sa vorbească cu cealaltă fata însa fără nici un gând rău, afla băiatul și dispare fără nici o explicație după multe încercări ii spune fetei ca a stat cu ea ca sa se răzbune pentru ca l-a făcut sa sufere atunci când l-a refuzat prima data. Fata pleacă din nou, suferă mult dar își vede de viata ei, întâlnește un alt băiat și începe o frumoasa poveste de iubire cu el, nu mai știe nimic primul iubit ani buni de zile. Când nici nu se așteptă apare băiatul (primul băiat), se despărțise de iubita lui(cea cu care era de la început)vorbește cu ea și își cere iertare pentru cele întâmplate cu ani în urma ii explica ce s-a întâmplat și ca fata a greșit când a încercat sa vorbească cu cealaltă, ca dacă nu se întâmpla asa poate azi era împreună. Insa fata e cu cineva, și băiatul la fel are o relație de puțin timp cu alta fata. Întrebarea mea este de ce s-a reîntors băiatul în viata fetei? Ce vrea? Ce e în mintea lui?

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil mai are sentimente pentru ea...

daniela
| daniela a răspuns:

Probail nostalgia primei iubirii si dorul unei prietenii din copilarie.

| undercovergirl a răspuns:

Toata povestea asta cu tenta romantica de telenovela nu dovedeste decat imaturitatea si consecintele unei gandiri adolescentine. Acum, cand banuiesc ca au trecut suficienti ani si atat fata cat si baiatul sunt oameni maturi, amandoi ar trebui sa-si puna niste semne de intrebare, il iubesc pe cel de langa mine? Daca nu, sfatul meu este sa discute si sa reflecteze la tot ce s-a intamplat intre ei de-a lungul timpului si de ce nu sa-si mai dea o sansa. Poate ca ajungand la o anumita varsta si fiind mult mai responsabili de faptele lor isi vor da seama ca inca mai au sentimente unul pentru celalalt si poate vor reusii sa cladeasca ceva impreuna.