| anonim_4396 a întrebat:

Să zicem că un băiat iubeşte o fată. E îndrăgostit nebuneşte de acea fată, se văd mereu dar nici-o dată nu stau împreună.
Care ar fi cel mai bun mod de ai arăta fetei că băiatul ține la ea?
Dar să-i spună că o iubeşte?
Dacă să zicem ar începe să vorbească mult cu ea, când ar fi mai exact momentul să îi spună ce simte?
Şi cum ar fi un mod mai bun "de ai spune"?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce nu vorbesti la persoana I direct, crezi ca nu ne-am dat oricum seama ca e vorba de tine? laughing
Cu cat planifici un lucru, cu atat o sa fie mai urat. lasa totul sa vina natural, de la sine, cand va fi un moment frumos si dragut atunci ii poti spune.
Cel mai frumos mod de a-i arata cuiva ca tii la el mi se pare sa te interesezi de stare, sanatate in mod constant, sa te interesezi cand e suparata si sa incerci s-o inveselesti, sa faci eforturi sa-i raspunzi la timp.

| 393Dan a răspuns:

Mie cand imi placea de cineva inventam orice ca sa am motiv sa trec pe langa ea. Daca sedea la fereastra la ore si aveam nevoie sa ies, inconjuram toata clasa ca sa ies si sa trec pe langa banca ei x] sau daca in pauza statea langa aparatul de cipsuri, imi luam numaidecat cipsuri si le serveam si pe ele. Mai pe scurt gaseste modalitati sa sa intri in vorba cu ele si sa te imprietenesti. Daca te place destul ca sa deveniti prieteni, atunci si iubiti n-are ce sa nu vrea. Si invit-o in parc seara, faceti ce faceti, vorbiti si sarut-o.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Un barbat cand este indragostit de o femeie si crede ca e aleasa lui zic eu ca merge pana in panzele albe. si relatia tot dintr-o prietenie porneste. Faza e ca barbatii sunt cam insistenti si mult prea bagaciosi in viata femeilor, de aceea devine o relatie monotona ca stie tot ce face toata ziua, mesaje, Facebook, toate trasnaile. Un barbat care are orgoliu e si un tip direct de obicei eu asa sunt mai direct si le spun pe sleau si pe nume lucrurilor. Adica na iti place de o fata? da, actionezi, pornesti o discutie cu ea si incerci sa o finalizezi cat mai repede pentru ca esti un barbat ocupat si nu trebuie sa stai dupa fusta unei femei, ai si tu problemele tale, de aceea femeia ar trebui sa fie mai interesata de barbat, iar el mai putin, pentru ca barbatu tine o casa, el e stalpul societatii si chiar al familiei fara noi ele ar fi de mult prin tarile calde cu toti pestii obositi.
Cel mai bun mod? hmm nu cred ca ai intrebat asta? serios? Cel mai bun mod sa -i spui e atunci cand iti trece prin minte ii zici si gata ca nu mananca femeia barbatu, din contra femeilor le place sa auda ca sunt iubite alintate, rasfatate. laudate etc., dar nici prea mult ca dupa se smecheresc si-si iau lumea in cap laughing. Trebuie sa ai si o legatura mai apropiata cu o tipa ca sa ajungi sa -i spui asta. nu ca iesi de cateva ori pe afara va plimbati si cam atat, macar un sarut 2 -3 sa va tineti de mana, ca si cum ati fi un cuplu gen. Si nu ai de unde sa stii ce zace in mintea unei femei. de obicei ele sunt mai timide cand vine vorba de o relatie si mai cu capul pe umeri fata de barbati care se duc inainte ce o fi o fi! ) Daca tipu e indragostit ar face bine sa vorbeasca deschis tot ce are in sufletul lui si gata, nu e bai nu a mai murit nimeni din cauza unui refuz. cu toti am fost refuzati de tipe frumoase cu nasu pe sus asta e. Sa dea si ele de un tip tot asa sa le faca dupa sa planga si sa sufere ca tatzelelaughing asta e viata daca vrei o relatie trebuie sa fii stapan pe tine mai ales si dupa pe ce vei vrea sa faci cu acea persoana pe viitor, bafta happy don\t worry! happy