|

Un pachet de tigari e 20 lei, un baton proteic e 2 lei. Care e faza cu fumatorii astia? Din iunie pana in septembrie te coace zilnic soarele si tu in vacanta te duci la mare sa faci plaja. Dai 50 lei pe un meniu cu doi carnati, cand un kil de carnati e 25 de lei. Si facand astea, te mai intrebi de ce iei tepe pe olx sau de prin alte parti

24 Raportează Evaluează
24 răspunsuri:
| a răspuns:

Asa e la romani smecheria in orice parte

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Țigările sunt un viciu de care nu te poti lasa usor daca te apuci.
Ai soare continuu vara, dar nu stai sa te bronzezi sau sa te distrezi.La mare cand mergi te mai bagi in apa, mai stai cu gașca plus ca iti faci un bronz frumos nu după maieu si pantaloni scurți ca la sapa.
Înafara de ce au bani si nu simt aia 50 de lei nu prea vad pe nimeni sa dea atat pe 2 cârnați, nu cred ca omul este totusi asa prost.

| explică (pentru NataliaNatyAr):

Cand am fost in clasa 11 a la sapa, am stat in tricou si in chiloti. I-am pacalit pe toti ca am fost la mare. Ce viciu frate, ca tata a fumat zeci de ani si s-a lasat din senin

| a răspuns (pentru Filiphu):

Da,dar cred ca e mai ok pe o plajă pe un sezlong si o balaceala in mare decat la sapa. Daca iti permiți de ce sa nu te duci?
Păi e un viciu, sunt uni care se pot lasa sunt altii care nu.Si eu sunt fumatoare si chiar nu imi place sa mi se puna intrebarea asta stupidă pentru ca in fond sunt plămâni mei.

Ma duc la munte

Si daca la om ii plac e la apa mai mult decat la munte ce are e problema.Eu spre exemplu locuiesc în zonă de munte, asta vad zilnic si vreau sa schimb peisajul cu ce încurcă pe cineva.

Nu da cocoselul de munte pe porumbul de la mare

| a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni care sa dea 50 de lei pe un meniu de 2 carnati. Sincer.
Faptul ca e soare si acolo unde locuiesti nu are nici o relevanta. Pleci la mare pentru relaxare, distractie, inot etc. Nu ca sa te bata soarele in cap. Aerosolii fac foarte bine la sanatate. Apa sarata la fel. Deci ai si ceva beneficii medicale. Plus de asta sa te bata in cap soarele cand mergi pe ciment nu e acelasi lucru cu a sta la plaja.
Fumatul este o dependenta si nu e nevoie sa fie inteleasa de nimeni. La fel ca si cu bautura, drogurile, jocurile etc. Daca ma intrebi pe mine, dintre toate viciile e cel mai putin naspa. Si cel mai ieftin happy
Deci...ce nu intelegi?
De ce nu sta lumea la "plaja" in drum spre munca?
De ce unii fumeaza?
De ce nu pleci in vacanta sa iti prajesti proprii carnati?

| explică (pentru sofisis):

Le-ai alaturat prea aiurea

Nu eu le-am alaturat, ci tu.

| explică (pentru sofisis):

Regret. Nu

| a răspuns:

Destul de logic, însă n-ai ce face, omul nu se schimbă.

| a răspuns:

Lol, ce comparatii laughing tu compari canicula din oras cu briza de la mare? Si un baton proteic bun nu costa 2 leiwinking decat sa mananci la 2 lei mai bine bagi 1 mar, o banana, un iaurtwinking
Cu 50 lei - 12 euro mananci bine aproape oriundewinking in functie de preferintewinking

| explică (pentru alina2k18):

Am zis ca si comparatie draga, compara un baton proteic cu o tigara.Ce briza e la mare, poate briza produsa de basinile mosilor

| a răspuns:

Eu am impresia ca tu te plictisesti rau si incepi sa pui intrebari fara sens pe aici!

| explică (pentru GeorgianaMrn):

Eu cred ca tu te plictisesti si incepi sa ai impresii

Cred ca! Du-te si ia aer, plimba-te!

Ce ai patit Gicuţa

Plictisita de oameni ca tine!

Da, bine. Vezi cum folosesti, ca-ul "ala ca nu facem comparatii aici.

laughing)))) folosesc eu, nu trebuie sa folosesti tu.

Eu te invat de bine insa din pacate am pierdut partea in care imi multumesti

Sigur!

| a răspuns:

Fiecare cu gusturile si preferintele lui, nu prea ar trebui sa gandesti asa. Sunt milionari care nu fac decat sa puna banii la pastrare in loc sa ajute cu adevarat pe altii, dar asta e problema lor nu a noastra.