| andreiuu10 a întrebat:

Un test de sarcina facut la 17 zile dupa contact si la 6 de la intarzierea ciclului, iesit negativ, poate fi fals?

3 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Da, la numai 6 zile, poate fi fals.
Testele de sarcina din farmacii nu sunt 100% corecte. Analizele, da.

| DaCumSaNu a răspuns:

Mai fa unul sa fii sigura.

| GHoST013 a răspuns:

Da, se poate.
Testele nu sunt 100% precise. Te sfatuiesc sa mai astepti 2-3 zile si sa incerci sa mai faci unul sau doua. Daca ciclul intarzie in continuare poti merge sa vezi un ginecolog. Fie esti gravida, fie ai o dereglare menstruala. A2-a varianta e nasoala. Prima cu o vezi tu.