| Sophia1989 a întrebat:

Un test de sarcina facut dimineata, la 26 de zile de la contact si care a iesit negativ e concludent?

9 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
sa ti spun despre testele astea...eu mi am cumparat un test de sarcina dupa 2 luni de intarzierea ciclului si l am facut respectand intocmai recomandariile lor,dar mie imi iesise ca nu sunt, adica negativ!
si a duoa zi, am plecat cu sotul meu la spital sa-mi faca o ecografie si dr mi a zis ca sunt in 8 saptamana.
asta mii s a intamplat mie,acum nu stiu ce sa zic,parerea mea e ca ar trebui totusi sa te duci si la o ecografie,pentru ca e singura care nu se va insela in aceasta priviinta!
dar in mod normal,la ce scriu ei pe testele de sarcina, dupa o zi sau ceva de genul asta de la actul sexual, primesti rasp sigur.
iti doresc multa bafta!

| AIRIUS a răspuns:

P.S. fetita mea are 2 ani si 8 luni deja, asa ca testul ma mintise!
bafta!

| Sophia1989 explică (pentru AIRIUS):

Sper sa nu fie si cazul meu... deja m-ai speriat. Am facut cel mai bun test de pe piata.

| Sophia1989 explică (pentru Sophia1989):

Si apoi mie mi-a venit menstruatia numai ca m*a tinut doar vreo 2 zile

| AIRIUS a răspuns (pentru Sophia1989):

Eiii.normal ca doar nu e lege sa se intample la fel!
numai ca eu ti am spus ca asta am patit o dar totusi am consultat imediat un dr pentru ecografie, pentru ca la mine era si putin ciudat.nu mi mai venise de 2 luni!
acum insa...sunt cea mai fericita!

| Sophia1989 explică (pentru AIRIUS):

O sa mai fac un test peste cateva zile... si sper sa fie tot negativ.ca sunt tare stresata.

| AIRIUS a răspuns (pentru Sophia1989):

Te cred!
daca nu sunt indiscreta ai o varsta mai mica?

| Sophia1989 explică (pentru AIRIUS):

Nu nu e asta. dar totusi nu e cazu...

| AIRIUS a răspuns (pentru Sophia1989):

Da asa e, trebuie sa fii pregatita si responsabila, pentru ca un copil il ai toata viata!
in fine...iti doresc sa nu fie nimic din ce ar putea fii si ai grija de tine!