| cristina_3212 a întrebat:

Una din prietenele mele il place pe un baiat care imi este mie ca un frate. Ea a vrut sa fie cu el iar el s-a combinat cu ea la caterinca.Cum as putea sa fac sa afle ea singura fara sa ii spun eu? Tin mai mult la el decat la ea dar vreau ca totusi nici ea sa nu sufere si sa afle, dar nu de la mine pentru ca el se va supara. FUNDA

Răspuns Câştigător
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Da.este cam complicata situatia.stiu cum te simti nu stii ce sa faci sunt 2 variante:
1.Ii spui si scurtezi timpul pentru. ca o sa-si dea seama la intr-un final(daca are ceva creier).Dar atunci ea nu mai invata ce-i suferinta.doar nu poti s-o ti in puf stii cum se zice "ce nu te omoara te face mai puternic".a proteja nu inseamna neaparat numai sa o feresti de tot si sa o mai si lasi sa vada si ea ce-i aia bine si rau.
2.Sa nu-i spui dar sa-i dai de inteles...bati si tu apropouri cat sa o faci sa se gandeasca la asta poate asa isi va da seama...dar in cazul asta va suferi mai tarziu si mia mult.dar asta ii viata trebuie sa mai si suferi nu se poate numai fericire.
Deci ambele variate au parti bune si rele...tu sti cum ii mai bine...happy

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai bine nu te amesteci,lasa-i in pace.
Ei sunt impreuna,se cearta se impaca,poti fi considerata vinovata de despartirea lor daca incerci sa te bagi.
Daca fata nu intelege singura, da-le pace!
Nu te amesteca, EL e cel care a cceptat sa fie cu ea.Lasa-l pe el sa-si regleze conturile.E baiat, viitor barbat.

| ZuzaaTaa a răspuns:

Poi zi cuiva sa-i zica, cineva in care are incredere, poate o alta prietena

| dOaReU_2106 a răspuns:

Inaerca sa o faci pe ea sa isi dea seama de lucrul acesta. pune la cale o intalnire intre ei, dar fara ca el sa stie. tu te duci "intamplator" sa vorbesti cu el, luand discutia despre lucrul acesta, iar intre timp vorbesti cu altcineva sa vina cu ea in locul respectiv. asa ii vei putea dezvalui adevarul fara sa fii direct implicata.