| aanonimm a întrebat:

Unde pot gasi si eu fericirea? Cine ma poate ajuta si pe mine sa o descopar? Tin sa precizez ca o caut de ceva vreme. Va rog ajutati-ma sunt disperata!

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand fericirea e ascunsa in tine. Trebuie sa iti gasesti un echilibru pentru a fi fericita. Fa lucrurile care iti plac. Iesi cu prietenii. Incearca sa faci ca fericirea sa fie situatia in care esti acum si mai apoi cand primesti ceva in plus vei vedea cata satisfactie vei avea. Trebuie sa ai rabdare. Meriti sa fii fericita si vei fi cu siguranta.

| Razvan a răspuns:

Fericirea nu o poti cumpara.Insa poti vinde iluzia fericirii altora.
A fi fericit inseamna sa fi impacat cu tine pentru a fi inteles de altii.
Si asta e greu.Sunt anumite evenimente/persoane care te tin legata de trecut si simti ca nu poti merge mai departe.Doar ca trebuie sa te eliberezi de tot ce a fost si sa te pregatesti pentru ce va fi.Cum spune un proverb chinezesc:"Supravietuieste azi ca sa poti lupta si maine"

nony
| nony a răspuns:

Ar fi culmea sa fie atat de usor sa-ti arate fericirea niste nick -uri pe o pagina web. Fericirea nu e doar vorbe, implica mult mai mult. Daca tu nu o gasesti, sa fii sigura ca noi nu putem sa o facem pentru tine.Crezi ca noi o avem.La fel as vrea sa-i intreb si pe cei care au raspuns. Voi ati gasit fericirea?

| bluesky a răspuns:

Fericirea nu e un obiect ascuns iar noi sa te ajutam.Fii tu insati, simte-te bine in pielea ta, distreaza-te...va veni ea al tine nu te stresawinking

| simoSTAR a răspuns:

Se spune ca. daca insisti sa astepti momentul potrivit, ti-o va lua inainte cineva care nu-l asteapta.asa ca nu dispera, lucrurile bune se intampla cand te astepti mai putin.nu esti sg care trece prin asta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa disperam cu totii

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Fericirea va veni candva pe neasteptatewinking pentru fiecare persoana este cineva pus deoparte...trebuie sa ai rabdare asta e secretul.si eu caut fericirea. dar o las sa ma gaseasca ea pe mine.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu te inteleg de ce? esti nefericita. nu merge relatia[daca o ai]sau nu ai pe nimeni si te simti singura si nefericita? Stii ca speranta moare ultima nu, deci va veni atunci cind nu te astepti Fericirea cea din tine pe care nu ii poti da friu liber. ai o retinere

| devilll a răspuns:

Eu am avut-o si am pierdutosad
iar de atunci sunt numai suparat

| Paris a răspuns:

Pai nu o mai cauta. Asta e secretul

| lumylumy a răspuns:

Poi incearca si u mai multi, vezi care ti se potriveste!(Nu sa te culici cu ei, sa nu intelegi gresit)

| yoooo1990 a răspuns:

Stai linistita ca nu esti singura persoana de genul acesta! Si eu am cautat dar in zadar, dar m-am lasat in voia lui Dumnezeu, pentru ca am cautat degeaba, si mi-am zis ca nu o sa mai caut, daca o sa mah caute cineva poate...nu se stie niciodata! Sunt inca tanar(18 ani)si cred ca mai am timp sa gasesc fericirea...Acum imi vad de viata care o am, asa cum e ea, mai buna sau mai rea.Momentan scoala e primul loc la mine!

| Bogdana a răspuns:

In viata de zi cu zi!

| mirceagall a răspuns:

Fericirea e relativa, e ceva ce probabil nu ai sa gasesti niciodata, dar in cautarea careia merita sa alergi toata viata.

| mada. a răspuns:

Incearca sa o cauti in lucrurile marunte:-)
http://www.youtube.com/watch?v=tFFkFPs5wA8

| eu_8583 a răspuns:

Pentru mine fericirea inseamna sa ies pe strada sa trag aer in piept si sa simt ca respir, ca traiesc, sa ma multumesc ca sunt sanatoasa, ca pot merge pe picioarele mele. in ultimul timp incerc sa imi impun sa vad detaliile ce ma inconjoara, imi impun sa nu mai gandesc rautacios ...si toate astea pentru ca o anume persoana din viata mea m-a vazut sa vad si partea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea vine intodeauna din interiorul nostru. Facem cea mai mare prostie cautind-o afara.Si acum sa fac o gluma de la care nu ma pot abtine; Ceri ajutor si spui ca esti disperata unora mai disperati ca tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii disperata, poate ca fericirea singura te va vedea.Stii...pot spune ca sunt intr-o situatie ca ata, dar ma tin optimistahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus Hristos! El este adevarata fericire. Daca nu o cauti unde trebuie, iti pierzi timpul. Este un gol in inima ta, pe care garantat, nu o sa il umpli cu fericirea pe care o cauti tu. Fericirea care o cauti tu, este doar pentru putin timp. Eu am gasit fericirea. Incearca si tu.

| vasile_7264 a răspuns:

Parerea mea e ca tu ai cel mai bun raspuns la intrebarea asta

| Skyfalling a răspuns:

Disperata?/? dar oare oamenii care nu au mancat nimic de doua zile cum se simt? oamenii care zac la ora asta prin spitale cum se simt? oamenii care maine nici macar nu vad rasaritul pentru ca dorm prin canale cum se simt? copii de 14 ani care s-au sinucis pentru ca nu-si vedeau nici un rost si viitor in tara asta de rahat cum se simt? sa continuu? dar femeile care nu au ce da de mancare in seara asta copiilor cum se simt? sau barbatzii care isi pierd viata inutil pe santierele minunatei noastre patrii incercand sa duca o coaja de paine neagra familiei lor cum se simt? te-ai gandit vreodata ca fericirea uneori poate fi un lucru atat de simplu doar pentru faptul ca nu treci prin astfel de incercari? ia gandeste-te si poate mai vorbim...

| razvan_6645 a răspuns:

Fericirea e peste tot. Traieste in prezent, nu in trecut sau in viitor, acestea nu exista. Toti traim in trecut sau in viitor si suntem nefericiti. Traieste in prezent si tine-ti viu copilul din tine.