| coolgirliasmina a întrebat:

Unui baiat din clasa ii place de mine dar el ii urat ca noaptea ce sa fac ca sa nu il ranesc dar sa scap odata de el ca ma enerveaza de nu mai pot ca tot timpul sta cu mine! PLZ HELP MEEE! FUNDA

Răspuns Câştigător
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Incearca sa il iei deoparte ca sa vorbiti intre 4 ochii si sa ii spui frumos, nimic de cuvinte urate la adresa lui sau despre aspectul fizic.
ai putea sa ii dai ca motiv faptul ca esti prea mica.
dar nu vad de ce e asa important aspectul lui. fetelor chiar asa superficiale suntem? sad

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Sufletul contează nu înfăţişarea.Ai vorbit cu el, l-ai cunoscut? Poate chiar dacă e urât are mai mult creier şi suflet decât acei *scumpici* după care muriţi toate şi cărora dacă le arăţi un morcov întreabă de unde ai scos portocala.Să fim serioşi...

Încearcă să vezi dincolo de... înfăţişarea lui. Poate, poate...

Şi dacă totuşi nu vrei spune-i pur şi simplu că ai prieten.

| AmelyRain a răspuns:

Fi rece cu el si fa-te ca nu te-ai prins ca ii place de tine, daca se tine dupa tine, intreaba-l de ce face asta, sau daca vrei sa scapi si mai repede povesteste-i despre iubitul tau ( fie ca ai sau nu unul ) spune-i ce iti place tie la un baiat referindu-te exact la opusul lui si la ceea ce el nu are, apoi fa o gluma pe unul din aspectele lui sau sugereaza-i ca ar trebui sa se combine cu X pentru ca s-ar potrivi de minune.