| Alina_2529 a întrebat:

Am o problema : M-am indragostit de un baiat cu un an mai mare ca mine, si eu fiind timida, mi-e rusine sa intru in vorba cu el. Mereu trec pe langa el si ma uit la el, dar el se uita urat la mine... Odata am trecut pe langa el si m-am uitat la el, iar el s-a uitat urat la mine dupa care si-a intors capul si a inceput sa rada. Numai o singura data mi-a zambit, dar dupa aia a inceput sa se uite urat la mine... De ce credeti ca face asta? Please, help meee! Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| sunetul a răspuns:

Imi amintesc ca am trecut printr-o situatie de asta vreo 6 ani
cu o colega(eu eram foarte timid si ia nu era pregatita de o relatie)
Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.
E ok ca el a intrat in jocul tau.Presupun ca nu are mai mult de 16 dupa modul in care a reactionat. Daca e asa, el te-a trecut in carnetelul lui ca pe o cucerire si nu mai reprezinti interes pentru el.Iar daca mai insisti sa-r putea chiar sa te faca sa suferi mai mult.
Daca inca il mai vrei.
Prefate ca el este un fraier si nu te merita.
Adica nu te mai uita la el si daca el incearca ceva uita-te la el cu sila.Va fi ca un schimb de roluri.
Chestia e ca trebuie sa iti controlezi timiditatea fiindca acest joc dea soarecele si pisica va trebui sa se termine la un moment dat.
Sper sa se termine bine pentru tine.

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

S-ar putea sa ti se para(de obicei cand esti indreagostita iti imaginezi multe).S-au sar il stresezi.
Fai cu ochiu sa-u zambestei larg. Cestiile astea chiar fuctioneaza uneori.

| Alina_2529 explică (pentru sunetul):

Sa stii ca i-am zambit larg si i-am facut cu ochiul si tot urat s-a uitat... Si azi am trecut pe langa el si s-a uitat in scarba la mine; iar cand a trecut prietena mea pe langa el; el i-a facut cu ochiul si i-a zambit si i-a zis ca e frumoasa!