| steffanna a întrebat:

Unui baiat i-a placut de mine, iar mie nu dar totusi am fost impreuna cu el si chiar a inceput sa imi placa de el... Apoi m-am despartit de el dintr-o banala chestie. Iar acum il iubesc foarte mult si l-am intrebat daca vrea sa ne impacam si el a zis ca e mai ok sa ramanem doar amici. Nu stiu ce sa zic dar eu totusi cred ca ma mai place macar putin pentru ca mereu vine la mine ma intreaba ce fac ma face sa rad si ma gadila la burta si deasupra fundului. Credeti ca ma mai place? Ce as putea face sa il recuceresc? Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, Stefana! Vorbește deschis cu el și spune-i clar ce simți. Dacă înțelege, e bine. Dacă nu, înseamnă că nu mai are rost. Nu pierzi nimic dacă faci asta, doar îl poți recâștiga pe el. Arată-i că îl iubești nu doar prin vorbe, ci mai ales prin fapte. Nu încerca să îl convingi, demonstrează-i. Baftă!

| blueheart a răspuns:

Hei! Baietii in general sunt mai orgoliosi decat fetele. Despartindu-te de el datorita unui motiv banal l-a facut orgolios. Cam greu sa-i mai arati acum ca tii la el, ca iti place.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa-i spui ce simti, sa-i explici ce s-a intamplat. Daca tine inca la tine va dori sa fiti iarasi impreuna.
Poti incerca si cealalta varianta:sa-i fii prietena, sa vada ca-ti pasa de el, sa-i fii aproape. De la prietenie la iubire e doar un pas.
Succes! happy

| Love4Music a răspuns:

Pai daca te-a refuzat o data crezi ca a 2 oara esti mai norocoasa?
Poate vrea doar sa.fie dragut cu tine.