| butt3rfly16 a întrebat:

Unul dintre prietenii fostului meu mi-a marturisit ca ii place de mine.Eu am avut ocazia sa-l cunosc si sa imi dau seama ce fel de persoana este.Am cazut de comun acord ca ramanem doar prieteni doar ca mie nu imi este indiferent si imi place de el, ma simt bine cand discut cu el.Nu as vrea nimic mai mult pentru. ca m-as simti foarte prost fata de fostul la care inca ma mai gandesc uneori si pentru. ca stiu cam ce fel de om este.Ideea este ca nu stiu cum ar trebui sa procedez ca sa aflu daca nu cumva fostul meu e la curent cu totul sau daca baiatul chiar se simte atras de mine si intentiile lui sunt bune, vrea doar sa ne cunoastem mai bine.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti inteleg teama si reticentele...
Doar ca trebuie sa inveti sa pui punct,o poveste cand se incheie,oricat doare sau nu,a ajuns la sfarsit si dai pagina!
Iti raman amintirile bune si continui cu urmatoarea poveste.
Ce importanta are ca s-au inversat personajele?
Ia-o incet,nu te grabi si lasa-l pe prietenul fostului sa inainteze,tu doar urmeaza-l.
Vei putea intelege si aprecia corect,daca ceea ce spune si face sunt gesturile si vorbele unui om indragostit sau ale unuia care doar isi "ajuta" prietenul.
Daca ti se pare ceva suspect,nu te lasa dusa de val,dar daca vezi ca baiatul e sincer,te cauta,ii lucesc ochii de bucurie cand te vede si se intristeaza la despartire,atunci,nu te teme!
Prietenia asta a voastra se poate transforma intr-o minunata poveste de dragoste,numai sa nu te grabesti,lungeste stadiul de "amicitie" afectuoasa cat poti mai mult,pana va face el primul pas, chiar si al doilea!
Pentru ca fostul este si ramane fost, viata merge inainte!

3 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Fostul tau nu mai are nici o legatura cu tine, nu ar trebui sa te simti prost pentru asta. Este dreptul tau pana la urma cu cine vrei tu sa fii impreuna, si daca se nimereste cu un prieten de-al fostului tau, atunci asta e, daca inima asa iti dicteaza nu-i nici o problema. Cunoasteti-va mai bine draguto, vezi ce intentii are el si daca poti sa ai incredere in el. Daca te simti bine alaturi de el, inteleasa si fericita, atuncea ai putea sa accepti sa fii cu el. Ai grija totusi, poate fi riscant avand in vedere ca e prietenul fostului tau, ar putea fi si la misto, desi probabilitatea acestui lucru e cam mica asa ca nu mi-as face griji in locul tau. Daca inima ta iti bate pentru el, daca te gandesti la el mereu si cand dorm isi cand te trezesti, daca te simti comfortabila alaturi de el si simti ca ai putea sa-i marturisesti tot, atuncea draguto nu ar mai trebui sa astepti pentru nimic!
Mult succes iti doresc draguto, sper sa-ti iasa relatia cu acest baiat!

| NatureSelf a răspuns:

Probabil ca tipul tea filit din momentul in care ai fost cu fostul tau. si acum ca stie ca esti libera. si-a pus semnul pe tine.

| studmed a răspuns:

De ce sa te uiti in urma? Trecutul nu poate fi schimbat... Viitorul e in fata ta.