| anonim_4396 a întrebat:

Urasc singuratatea. Am momente cand vreau sa petrec timp pentru mine dar imi urasc sentimentul de singuratate. In ultima reme nu am prieteni, ma plimb singura, fac o parte din lucrurile care le faceam cu prietenii singura. Cred ca trebuie ceva timp si sa iau atitudine sa imi gasesc noi prieteni. Urasc acest sentiment pentru ca asa am fost o vreme dupa ce m-am despartit de un iubit- singura - fara prieteni. Ma scuzati pentru acest mic monolog.

17 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Dar de ce nu mai ai prieteni? Vei avea mereu, cei care nu iti mai sunt prieteni inseamna ca nici nu au fost.

| MishikiCrisy a răspuns:

Ce prostie. O gasca va ramane mereu o gasca, macar prietenii inca mai tinand legatura. Prieteni noi nu iti poti face? Pe unele siteuri..in real?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Niciodata nu esti singura, Dumnezeu e langa tine intotdeauna.

| Vlad93 a răspuns:

Esti ca mine...

| neutrino a răspuns:

Am inteles ca urasti singuratatea cu toate ca nu cred ca te-a intrebat cineva acest lucru. Faptul ca tu te-ai despartit de un baiat nu inseamna ca trebuie sa rupi relatiile cu toti prietenii tai. Totusi, atunci cand iti revii, poate pui o intrebare.

| Dariusuu a răspuns:

Probabil ca e doar perioada asta, si eu ma simt singur uneori. Chiar foarte, dar lasa timpul sa treaca.

Totul va fi bine.

Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti ca mine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Încearcă să-ţi găseşti nişte prieteni adevăraţi,cu care să ai ce împărtăşi,nu-i bine ca omul să fie singur.
Socializează cât mai mult, nu sta închisă în casă, ieşi afară, socializează cu lumea, fi deschisă.
Te pup!

| Demonull a răspuns:

Si ce e rau in a fi SINGUR? mama ce bine e..nu te-ar durea capul sa ai tot timpul pe cineva langa tine care sa te palavrageasca la cap? prietenii se fac repede..atunci cand ii cauti.

| NuMaContrazice a răspuns:

Poate ca va suna ciudat...dar mie imi place singuratatea la fel de mult pe cat imi place sa-mi petrec timpul cu prietenii.

| InsertName a răspuns:

Si eu trec prin asta happy. Stiu cat de greu e, mie imi vine sa imi smulg parul din cap cand ma gandesc ca sunt singura. Nu iti poti face prieteni, rare ori gasesti persoane care te inteleg si vor sa iti fie alaturi, aia da prietenie dar restul este amicitie. Cel mai bine este sa incepi sa iesi in lume si sa cunosti persoane noi.

| InsertName a răspuns:

Crede-ma,stiu cum este. Simt ca mi-am pierdut unicul meu prieten de care eram indragostita...

| beebyy a răspuns:

Stiu cum e...Cel mai bine e sa incerci sa gasesti prieteni..de unde esti?:*

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Stii, singuratatea nu e rea. Trebuie sa stii cum sa o valorifici. La fel ca IamRightHere imi place sa petrec cu pretenii iar cand sunt singur reflectez la problemele lele indiferent de ce tip sunt, uneori ma descarc prin rock, o tigara sau mai rar o lama... Lasand astea deoparte daca nu iti place sa socializezi si vrei ca pretenii sa apara POC! Aruncate de la balcon sa vez apar si prieteni si se aude si 1-2-23 pocurilaughing

| luncasu a răspuns:

sad ai dreptate, din pacate toti uram singuratatea.eu cred ca ai vazut in iubitul tau singurul tau prieten si acum ca te-ai despartit de el e normal sa te simti asa. incearca sa gasesti pe site-uri de socializare prietene de la tine din oras(dar ai grija nu te increde in oricine) sau sa incerci sa te atasezi de vreo fata d la tine din scoala, id meu e ancaluncasu94 daca te ajuta cu cv putem fi prietene si poti avea incredere in mine sa fi deschisa. pupici

| DeaAndreea28 a răspuns:

Acordati timp si relua activitatile pe care le faceai cu prietenii incet...totul va revenii la normal si un pic de timp pentru tine nu strica

| davido0108 a răspuns:

Incearca sa socializezi cu oamenii sa iesi mai mult cu prietenii (fa-ti piretenii)