| WhoCares_8660 a întrebat:

URGENT! AM NEVOIE DE AJUTOR!
Buna, ma aflu intr-o situatie care ma depaseste total. Am 16 ani si acum o luna de zile mi-am inceput viata sexuala. Pana acum am intretinut 6 contacte sexuale, dintre care doar unul singur protejat. Nu folosesc anticonceptionale, iar prezervativul imi diminueaza placerea de aceea am ezitat sa il folosim. Problema care ma ingrijoreaza cel mai tare in acest moment este urmatoarea: Ultimul contact sexual pe care l-am avut a fost astazi si a durat circa 30 de minute, timp in care prietenul meu nu " s-a terminat" niciodata... mai precis dupa 10 minute s-a retras si a incercat sa se termine dar nu a reusit asa ca am continuat dar nu s-a terminat nici dupa cele 30 de minute asa ca am hotarat sa ne oprim. Nu stiu ce sa fac, el spune ca i s-a mai intamplat chestia aceasta dar eu sunt ingrijorata. Stiu ca lichidul prespermatic contine o multime de spermatozoizi... Credeti ca sunt sanse sa fi ramas insarcinata? Va multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca ai sanse sa fi ramas insarcinata. Nimeni nu face sex neprotejat daca nu-si doreste copil. Vad ca desi ai o varsta frageda iti doresti destul de mult un copil. Riscul pentru cele doua contacte sexuale de azi este cuprins intre 5 si 30%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti. Continuand asa, vei reusi sa ramai insarcinata in cateva luni, poate un an.

| Азбука a răspuns:

Lalalalaaaa, fetele si sexul! Fetele si disperarea lor! laughing

| Kylexy a răspuns:

Fa un test de sarcina in 2 saptamani,si scapi de grija data viitoare folosi un prezervativ, chiar daca va diminueaza placerea, o sa va obisnuiti cu timpul.

| Papusik a răspuns:

Sunt putine sanse.

| AnnaS98 a răspuns:

Cam sunt niste sanse, ia teste de sarcina - vreo 3 sau 4 sa te asiguri- si chiar daca nu v'ati protejat e bine sa o faci de acum. ia niste aniconceptionale daca nu vrei cu prezervativul. toate cele bune! funda?

| Delia_7017 a răspuns:

Nu cred ca ai ramas, dar totusi pentru linistea ta te sfatuiesc sa faci un test dupa minim 10 zile...si daca te stresezi o sa-ti intarzie ciclu si atunci e mai rau pentru ca o sa ai numai prostii in caphappy

| Baddboy a răspuns:

Da! numa putin daca a scapat fara sa va dati voi seama nu e d gluma.
ia un test d sarcinawinking
foloseste prezervativ altadata...

| llylaav a răspuns:

Mai fa-o odata \dancing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata... dar daca spui ca nu va place cu prezervativ, poti lua anticonceptionale. te duci la medicul tau de fam, sau la un cabinet de planning si ii poti cere. e mult mai bine asa, si nici nu ar mai trebui sa stati cu grija pe urma happy :*

| WhoCares_8660 explică:

Nu imi doresc un copil straight face Doamne fereste! Dar cum am precizat si in intrebare, prezervativul imi diminueaza placerea, dar o sa incerc sa ma protejez de acum.

| Miruna_4798 a răspuns:

Desigur,ai grija. daca tu simti ca s-ar fi putut intampla ceva poti sa incerci sa iei pilula de a2a zi, dar ai mare grija si cu asta.si referitor la prezervativ o sa te obisnuiesti cu el.si poti sa iti calculezi in ce zile esti fertila si dupa ce va cunoasteti mai bine o sa poti face linistita si fara.iti doresc mult succes. take care!