| Sarah35277 a întrebat:

Hei, am o intrebare aci la voi.
De fiecare data folosim prezervativul.
Astazi am facut sex (tot protejat) si el s-a terminat, a mers la baie, apoi dupa vreo 10-15 minute a mai avut loc o partida (dar de data aceasta fara prezervativ), nu a durat mult (5/6) minute maxim si nici nu s-a terminat.
Va intreb :
E posibil sa mai fi existat sperma pe penis?
E posibil sa raman gravida?
Intrebari penibile dar sunt in panica

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) E posibil sa mai fi existat sperma pe penis?
Raspuns : DACA si repet, DACA nu a urinat inainte de a incepe a doua repriza a partidei de sex, in acel caz in uretra penisului a existat o cantitate chiar destul de mare de sperma
2.) E posibil sa raman gravida?
Rasppuns : NUMAI DACA si repet NUMAI DACA in acest esti in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual actual, doar in acel caz exista posibilitatea si o probabilitate chiar foarte mare sa ramai insarcinata, fiindca in cele 5-6 minute cat a tinut al 2-lea contact sexual, din uretra penisului s-a scurs in vaginul tau o cantitate mai mult decat suficienta de sperma amestecata cu lichid preejaculator
Doar daca astazi, esti in una din zilele infertile de dinaintea sau de dupa PERIOADA FERTILA, numai in acel caz formarea sarcinii devine cu totul IMPOSIBILA.
Multa sanatate!

| Frank51 a răspuns:

O sa pun acelasi raspuns pe care il pun tuturor:
Sanse sunt, insa destul de mici. In orice caz depinde de femeie, unele raman foarte greu insarcinate(chiar daca termini inauntru), iar altele raman si de la lichidul preejaculator, deci riscurile exista, si voi vi le-ati asumat(constient sau inconstient, mai mult a doua).