| screamo747 a întrebat:

Acum trei zile am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu.Am folosit 4 prezervative, toate Durex.Primul,Durex Jeans s-a spart dar nu cred ca ar fi vreo problema ca baiatul nu a ejaculat + ca imediat ce s-a spart s-a oprit si a scos-o. Dupa am facut-o in jur de un minut si fara prezervativ dar s-a oprit ca nu l-am mai lasat.Nici atunci NU a ejaculat. Pb e ca sunt putin ingrijorata din cauza lichidului preseminal care NU stiu daca a iesit sau nu, dar daca a iesit? Sunt sanse mari de sarcina din cauza lichidului PREseminal? Am auzit ca el contine niste spermatozoizi morti si putini spermatozoizi vii nedezvoltati.De ejaculat nu a ejaculat, dar lichidul asta preseminal ma ingrijoreaza care NU stiu daca a iesit. Dar daca a iesit? ce sanse sunt? Eu nu stiu ce sa zic, voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur lichidul preejaculator a ajuns in vaginul tau, fiindca in absenta lui penetrarea este imposibila prin lipsa lubrifierii. Riscul este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului mesntrual in care te gasesti.
Nu stiu in ce carte serioasa ai gasit prostia cu spermatozoizii morti, dar e falsa. Lichidul preejaculator contine cateva sute de mii de spermatozoizi viabili.

| alexutza003 a răspuns:

Da exista sanse de ramane dar foarte mici nu cred ca ar trebui sa iti faci griji sincer
iar daca chiar vrei sa stai linistita fa-ti un test la 10 zile de la contact

| Yoanna_4969 a răspuns:

Sunt putine sanse sa ramai insarcinata, dar poti lua niste anticonceptionale ca sa fii sigura. Si mai multa grija data viitoare! Succes!:*

| diesel94 a răspuns:

Nu, nu sunt

| euionutz a răspuns:

Anti-reclama la durex, stai linistita nu ai nimic sansele sunt prea mici...dar daca ai noroc incearca si la loto. Spor

| zxzx a răspuns:

Stii sa pui un prezervativ?