| spader a întrebat:

URGENT! azi am mancat ceva de dimineata dar totusi m-am impartasit... e asa de grav? sunt consecinte grave?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consecinte nu sunt, presupun ca nu stie nimeni.
Daca ai uitat ca ai mancat si ai mers sa te impartasesti este ok, daca ai facut-o intentionat, spune-o data viitoare la spovedanie.
In principiu e ok...nu e chiar atat de grav.Nu sunt cea mai experimentata persoana dar iti pot spune ca ar trebui sa te linistesti, ok?happy

5 răspunsuri:
| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna...da o sa arzi in infern petru eternitatelaughing) NU! nu sunt consecinte...credinta este un lucru manipulator in zilele noastre.Atat timp cat tu crezi in Dumnezeu nu ai de ce sa iti faci probleme.Credinta este optionala nu obligatorie.Dedu ce vrei din asta.

| CokoStar a răspuns:

Nu-ti mai face griji, ca Dumnezeu n-o sa-ti faca nimic si nu trebuie sa spui asta la preot ca pana la urma si preotul e un om ca noi toti, care castiga peste 1.000 de lei.

| H4cK3r a răspuns:

Daaaaa vei arde pentru eternitate in focurile iaduluuuuuiiii.cre[s]tinii plii mele.

| ganeaa a răspuns:

Buna stai linistita ca nu e nimica grav

| BloodLine a răspuns:

Daaaa sunt consecinte atat de grave incat o sa mori asfixiat cu pasca. drooling