| MaDaMadalina18 a întrebat:

URGENT! Buna >TPU!big grin< Am o mare problema!sad Pe scurt: sunt cu un băiat de 1 luna și 2 saptamana (este tipul de băiat "nebun" carese imbraca larg ), ne înțelegem bine DAR 1. fosta (a stat cu ea 1 an jum încă îl mai cauta, nu ca sa stea cu el, dar e o persoana ff geloasa (nu stiu dc?thinking) ) (eu nu i-am interzis niciodată sa nu vb cu ea, dar el a făcut prostia sa ii zic odată când era cu mine ca îl deranjează. iar lu' aia atât ia trebuit.are pica pe mine. mai mai ar da i mine (dar nu are cum spre fericirea mea big grin)). ma rog și 2. mama nu e de-acord cu el.prin simplu fapt ca nu ii place cum se îmbracă, mie una mi-e indiferent care e stilul lui. dar am ajuns ca în fiecare seara sa ma cert din acest motiv cu mama!cryingeu ma înțeleg bine cu el, pur și simplu suntem compatibili la foarte multe chestii, dar nu stiu ce sa mai fac... împotriva mea e fosta și mama! voi ce ziceți?straight face

Răspuns Câştigător
| babygyrl a răspuns:

Pai ca s-a o castigi pe mama, vorbeste cu el si spune-i sa incerce sa mai schimbe din stilul lui, gasesti ceva o metoda, mergeti la cumparaturi, ii arati ceva haine care sa iti placa si tie, si care crezi ca i s-ar potrivi si incearca sa il convingi.Cu fosta lui, intra pe id la o prietena sau iti faci tu unul, care sa nu stie nimeni cine esti, iti iei identitate falsa, ii spui ca tu esti cea mai buna prietena a iubitei lui, si il intrebi cate ceva despre tine, despre fosta, daca mai vrea sa fie cu ea, daca o iubeste, daca te iubeste pe tine, etc etc.Asa vezi ce faci, dar daca il iubeste lupta pentru el si pentru iubirea voastra.Mult noroc si sper sa si reusesti ceva.

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu merita lupta!

| forever4you a răspuns:

RENUNTA! de ce sa te certi cu mama ta pentru o persoana care cauta doar un refugiu si pana la urma te va parasii pentru alta dar mama ta nu te va lasa niciodata

| Just a kid a răspuns:

Fara sa te jignesc sua sa te supar, tiai pus intrebarea daca el tine la tine? daca a uitato pe fata cu cre totusi a fost UN AN JUMATE? eu iti zic ca n-ai cum sa uiti asa o persoana, bine adevarui ca sunt fata poate baietii pot, dar fostul meu pr cand neam desp (si nu aveam un an impreunawinking10 luni)sa comb cu alta, si dupa 1 luna a lasat-o si m-a rugat sa il iert si sa ne impacam ca tot pe mine ma iubeste. orkm, sper sa nu te superi, dar gandeste-te daca se merita sa te certi cu mama ta pentru cineva care poate doar cauta refugiul in alta partesad

| dnxbv a răspuns:

Mama ta are dreptate. esti prea mica ca sa constientizezi asta.

| georgy7165 a răspuns:

Renunta! O sa ai mult de suferit de pe urma realtiei acesteia.

| MrXXXdude a răspuns:

Faci ce crezi big grin spargei fata aleia si lu maicata zi ca te enerveaza si poate o tacea