| georgy7165 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 4 luni.Il iubesc mult si de obicei ne intelegem bine, dar de la o vreme avem discuti in fiecare zi pe aceeasi tema si anume trecutul sau.Inca de la inceputul relatiei el mi-a povestit de aproape toate chestiile pe care el le-a facut cu fostele sale prietene inclusiv ca si-a inceput viata sexuala cu ele.Pe mine ma deranjeaza mult faptul ca el mi-a povestit trecutul sau si am ajuns sa stiu lucruri pe care nu trebuia sa le stiu. Ma obsedeaza faptul ca el inca se mai gandeste la una dintre fostele sale (despre care mi-a povestit multe pana in momentul in care i-am spus ca nu vreau sa mai aud de ea si tot ea a fost prima fata cu care el si-a inceput viata sexuala ).
Nu stiu ce sa cred...As vrea sa nu ma mai gandesc la chestile pe care le-a facut el si la fosta lui prietena. Dar ma gandesc daca si el ma iubeste sau doar incearca sa uite de fosta lui.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Ar trebui să discuţi cu el. Întreabă-l dacă chiar ţine cu adevărat la tine sau eşti doar o metodă pentru a uita o fostă prietenă d-a lui. E foarte urât să fii folosită, nici să nu ajungi a 2 a rezervă a lui. Din câte ai precizat mai sus, ar exista totuşi o posibilitate de trădare, pentru că încă se mai gândeşte la ea. Oricum, singurul lucru pe care-l poţi face este să te duci la el şi să puneţi cărţile pe faţă. Dacă afli că eşti doar o fată de care profită, părăseşte-l, o să doară, dar măcar o să ştii că ai scăpat de cineva care nu-ţi merită iubirea, iar dacă afli că el chiar te iubeşte, mergi mai departe şi uită trecutul.
Pa, pa

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai poate el incearca doar sa se descarce. Daca voia doar sa uite de ea, nu iti mai povestea nu? Vorbeste cu el despre asta, despre faptul ca te deranjeaza. Poate incearca doar sa... te faca sa il cunosti mai bine.

| Annim a răspuns:

Un lucru pot sa til spun concret. El incearca sa intretina o conversatie si nu prea are subiecte. E maaaaare greseala sa vorbesti unei fete despre fostele tale ar trebui sa stie orice baiat. Deschide tu singura un subiect, fii mai indrazneata nu ashtepta doar el sa te uimeasca cu vreo povestioara sau vreo gluma reusita. Daca nu vei intreprinde ceva relatia voastra va lua sfirsit nu cred ca il vei mai rabda mult timp...

| JustMe6378962 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca te deranjeaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se mai gandeasca la fosta lui prietena din moment ce ea a fost prima femeie din viata lui..sti si u k prima data nu se uita niciodata. Ceea ce nu e normal e sa iti vorbeasca mereu despre ea, ar trebui sa ii spui ca te deranjeaza si daca el continua sa o aduca mereu in discutie, nu cred ca ar mai avea rost sa stai cu el
Bafta happy

| ionut1134 a răspuns:

Te foloseste pe post de curva personala (nu este jignire) daca iti tot povesteste despre ele inseamna ca inca vrea sa sa eu traga traga iarasi despartete de el ori te iubeste ori te foloseste pe post de curva personala (o sa vrea sa faca sex si cu tine o sa vezi)

| ionut1134 a răspuns:

Scuze am vrut sa scriu sa i. o traga

| didi2802 a răspuns:

Ar trebui sa pui punctul pe "i" si sa-l intrebi daca vrea o relatie cu tine din cauza ca vrea s-o uite pe fosta lui sau vrea o relatie cu tine pentru ca tine la tine.Nu ar fi corect fata de tine sa fi folosita de el. happy

| mirela15 a răspuns:

Buna! Eu cred ca el are foarte multa incredere in tine si de aceea iti spune tot trecutul lui. dar ar trebui sa aveti o discutie pe aceasta tema si poate o sa se schimbe si gandurile tale in legatura cu fosta lui pr. ar trebui sa discutati sincer si sa-l intrebi daca mai tine la ea si fa-l cumva sa va compare pe voi doua. afla daca mai tine legatura cu ea sau daca poti sa vorbesti tu cu ea daca poti. Sper ca ti-am fost de ajutor! Si poate primesc si funda Paa!

| PigsCanFly a răspuns:

Vorbeste cu el. Spune-i ce simti happy

| S333byyy a răspuns:

Daca va iubiti veti rezolva. daca il iubesti va veti aseza cu fundu pe banca si veti discuta depre ce va nemultumeste.

| pisssuu a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ca te deranjeaza sa auzi mereu despre trecutul lui, totusi aacum contati VOI, dar trebuie sa ne gandim ca daca cu ea si-a inceput viata sexuala nu o uita curand e ca si la noi cu prima iubire.