| dely199 a întrebat:

M-am despartit dupa o relatie de 5 ani si acum am intalnit un baiat care a avut si el o relatie esuata dupa 6 ani.ne intelegem foarte bine, suntem compatibili din mai multe puncte de vedere si chiar mi-a recunoscut ca incepe sa se ataseze de mine insa problema e ca el e cam nehotarat si am vorbit mult pe tema impacarii cu "fostii"insa mie teama sa nu se intoarca la "fosta lui". ce ar trebui sa fac? sa mai continui sau nu?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Rănile emoţionale după relaţii lungi se vindecă greu tare. Mie mi-a luat un an după o relaţie de 2 deci... de-aici înţelegi ce vrei.
Eu zic deocamdată să mai continuaţi să fiţi psihologul unul altuia şi poate se naşte şi iubire din susţinere emoţională reciprocă.
Nu vă grăbiţi.
Poate să iasă foarte bine sau poate să iasă al dracului de rău!
Grijă mare!

| foxi a răspuns:

Ofera-i mai mult, decat fosta! nu iti fi frica!

| Dramaa a răspuns:

Urmeaza-ti instinctul. Intreaba-l clar ce vrea sa faca.

| drumurile a răspuns:

Nu cred ca ai pus inca suflet pentru el, e aproape imposibil, continua si vorbeste serios cu el ce vrea de fapt

| Alinka_4171 a răspuns:

Continua! la fostul tau nu te intoarce...cine stie poate el e marea ta iubire.nu ezita.mergi inainte! :**

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca tot fostul iubit il adori mai mult. te amagesti singura/

| denis_2129 a răspuns:

Eu cred ca da sunteti compatibili