| alabalaportocalaaaaaa a întrebat:

V-ati patat vreodata la menstruatie? si ce ati facut? funda [entru cea mai buna idee :*

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cand sti ca esti in acea perioada, nu ar fi rau sa ai o pereche de pantalonasi la tine in geanta de schimb. Depinde si unde esti, daca nu ai nimic, poate ai o bluza sa o legi la mijloc pana ajungi undeva sa rezolvi problema. Apa rece curata petele de sange. Si tot timpul sa ai absorbante la tine.happy

| Auslesse a răspuns:

Da.pai ce-i de facut daca te patezi? te speli, te schimbi si ai grija ca data viitoare sa nu te mai patezi iarasi!
numai bine!happy

| h3r a răspuns:

Buna.
Oricarei femei ii se poate intampla.
Cea mai buna metoda este apa rece. Daca poti, spala in coltul respectiv cu apa rece si o sa se duca perfect.
Daca nu, macar cu un servetel udat cu apa rece si stergi. Asta in caz de o posibila "intamplare" pe neasteptate si ai o baie in apropiere.

Take care.

| adyii a răspuns:

De ce temi asa tare nu inteleg totae fete trec prin asa ceva