| nobody_9468 a întrebat:

V-ati razbunat vreodata pe fostii/fostele iubiti/e? daca da, cum? v-a ajutata cu ceva? eu da si mi-am dat seama ca a tinut la mine, si inca mai tine (si eu la el)si am ramas cu "o dragoste sincera de amici"

Răspuns Câştigător
| tarziu a răspuns:

La mine a fost nevoie de un pic de razbunare, ca sa imi dau seama daca mai merita sau nu...si sincer nu imi pare rau, fiindca acum stiu. A fost prima data in viata mea cand m-am razbunat, probabil si ultima...ar fi prea multe de zis, depinde de la caz la caz, nu se poate generaliza

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am vrut sa ma razbun la nervi, oricum cam merita, insa nu sunt genul care sa ma razbun, razbunarea e arma prostului, nu cred ca rezolv nimic cu asta, cred ca daca ma razbunam pe el, mai mult sufeream eu, la mine indiferenta a fost cea mai buna solutie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu este o solutie sa te razbuni, trebuie sa demonstrezi in continuare ca ai caracter si esti un om deosebit.

| Tessy a răspuns:

Da, m-am razbunat prosteste, si nu m-a ajutat cu nimic, ba din contra acum nici nu ma mai baga in seama.

| cucu a răspuns:

Ce rost ar avea sa te razbuni? de obicei cel mai destept cedeaza

| ivona a răspuns:

Cred ca INDIFERENTA este ce a mai buna solutie, daca simti ca inca mai tine la tine, trateaza-l ca pe un amic...asta o sa-l doara cel mai mult...

| Aiamica a răspuns:

Buna, da, am incercat sa ma razbun dar am observat ca nu a avut nici macar un efect. Adica, pe moment m-am simtit bine (hee hee ) si atat. Acum el face parte din grupul meu de prieteni, si chiar daca iesim impreuna aproape zilnic, mai mult de `buna! ce faci?` nu vorbim straight face.

| Denniisa a răspuns:

Nu nu mam razbunat niciodata. Pentru ca stii este o vorba razbunarea e arma prostului (vorba vine). daca te razbuni cu ce te alegi? Cu indiferenta persoanei pe care te razbuni.Niciodata nu m-am razbunat, dar niciodata nu m-au tradat si mintit in asa hal incat sa simt nevoia sa ma razbun...