| bilushca a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am o mare nelamurire. Pe 14 august am luat o pastila Postinor. Dupa vreo doua saptamani, am avut dureri la urinare, am fost la doctor si am aflat ca am cistitat. Mi-a dat antibiotice pentru doua zile si niste capsule vaginale. Pe 7 septembrie mi-a venit menstruatia cu o intarziere de 2-3 zile, si a durat mai putin, fiind totusi abundenta(oricum am folosit mereu prezervativul, postinorul l-am luat fiindca eram eu paranoica). De cateva zile insa ma simt cam rau, am dureri abdominale si un gust rau in gura, constant as spune. Incepusem sa beau ceai verde neindulcit, dar nu stiu ce sa mai cred...ar trebui sa imi fac griji?! E un gust amarui, si parca am ceva pe gat, recunosc ca nici apa nu prea am baut in ultimul timp si sunt foarte stresata cu Bacul si tot stau si ma gandesc daca sunt insarcinata? Stresul asta ma termina sad Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Pai daca ai folosit mereu prezervativ, ai mai luat si pilula, din cate ai spus si tu degeaba pentru ca nu a existat o ejaculare in interior cum sa fi insarcinata? gandeste logic. Calmeaza-te daca te protejezi nu ai cum sa ramai si mare grija cu pilula de a doua zi o iei doar cand ai un motiv bine intemeiat este foarte daunatoare si provoaca multe dereglari ale organismului..nu e o bomboana! Te pup.

3 răspunsuri:
| princess87 a răspuns:

Nu esti insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că eşti însărcinată!

Vezi detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| miru20cmrecords a răspuns:

Nai cum sa fii insarcinata.Iar menstruatia a intarziat din cauza pastilelor.