| Balonas98 a întrebat:

Am luat postinor ce-a de-a doua pastila pe 30 dec..in noapte dintre 2 si 3 ian am avut dureri abdominale si intre 3si4 ian ...chiar senzatie de voma...e normal?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Da, e normal.

Pastila aia e renumita pentru reactiile ei adverse, d-aia se recomanda folosirea ei strict in situatii speciale. La tine a fost bine, sunt cazuri unde reactiile sunt mult mai urate(gen caderea accentuata a parului, etc).

| Balonas98 explică (pentru Andruşcă):

Multumesc mult, ma panicasem foarte tare fiindca sunt. mica, mult prea mica pentru sex...si sa intampat, nu imi pare rau nu am facut nimic obligata. Chestia e ca ultimul lucru de care am nevoie e o sarcina, aveam nevoie de cineva care sa imi spuna ca ma pot linistii ..Multumesc!big grin

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cine ti a recomandat>? Ginecolog ceva sau din auzite>? De Cate ori ai mai mult o in ultimul an? Stii ca asta se ia doar odata pe an? Cred ca nu vei mai avea de gand sa o mai ei anul acesta! Deci te sfatuiesc sa mergi la ginecolog si acolo sa ai astfel de discutii nu aici unde toata lumea se crede fel si fel de medici de specialitate Mai nou si ginecologilaughing~! DEci du te la Cabinetul Ginecolog!

| Balonas98 explică (pentru VadTot):

Ai mei cred ca m-ar omora, am citit peste tot, m-am informat ...nu pot sa merg la ginecolog, a fost primul meu contact sexual ..nu am mai luat niciodata

| VadTot a răspuns:

Cred Ca asta i ultima oara cand o mai ei da? Ca altfel nici nu ti poti imagina la ce riscuri te expui!

| unknownn a răspuns:

Tu esti nascuta in '98 zici? Taicatu stie ca o arzi aiurea de la varsta asta?

| Bluegreyeyes a răspuns:

Da, scrie si pe prospect, si eu am luat asa ceva acum 3 ani happy si, la a doua pastila, dupa vreo 3 ore am cazut din picioare happy