| andeea6655 a întrebat:

Va rog ajutati.ma! Luna trecuta dupa ce am terminat ciclul la doua zile am mai sangerat putin. nu inteleg de ce? iar acum trebuia sa imi vina pe 8, si suntem deja in 14 si nu mi.a mai venit. Contact sexual neprotejat nu am avut. Care ar fi cauza? E posibil sa fiu insarcinata? Astept un raspuns de la voi sa ma pot lamuri.
Multumesc, dau funda!

7 răspunsuri:
| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Daca contactele sexuale au fost protejate corect nu este vorba de sarcina trebuie sa mergi la un doctor trebuie sa fie vorba de vreo raceala sau infectie iti va da un tratament si totul va fi bine!

| andeea6655 explică (pentru Ioana_Alina_1995_FblC):

Sper sa fie doar atat! Oricum pentru siguranta o sa fac un test de sarcina!

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns (pentru andeea6655):

Poti sa faci testul de sarcina pentru linistea ta dar stai linistita ca sansele sunt de 0.001 % sa fii daca te-ai protejat corect si cu cat te stresezi mai mult cu atat ciclu intarzie si mai mult!

| andeea6655 explică (pentru Ioana_Alina_1995_FblC):

Pentru a scapa de stersul asta trebuie sa fac test... Multumesc de sfaturi :*

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns (pentru andeea6655):

Eu spun pentru ca mi s-a intamplat. Cu placere si alta data!

| neutrino a răspuns:

A picat protectia.

| Alcyon a răspuns:

Fa test de sarcina. Iar pe viitor te sfatuiesc sa folosesti doua metode in paralel: ex prezervativ+ metoda coitului intrerupt sau metoda calendarului. Nu vreau sa te sperii, dar sa stii ca prezervativul nu e deloc sigur.