| anonim_4396 a întrebat:

Va rog. ajutati-macrying((. numai suport sa plang singura de nebuna in fiecare zi.sunt intr-o relatie cu un tip de 1 an si.ne intelegem foarte bine. avem senzatia de parca ne-am cunoaste de o viata.ne ciondanim na ca oricine dar certurile astea ba sunt din cauza mea ba din a lui.nu ne vorbim, urlam, ne inchidem telefoanele, eu cedez bine inteles 1 si cand e vina lui si a mea si ne calmam. faza a fost astazi ca ma enervat un coleg si eram foarte nevoasa. el mi-a dat mesaj ca de ce nu raspund si i-am zis ca sa ma lase ca ma enervat acest coleg si ca n-am chef. a zis ok. dupa 2 pauze i-am dat eu mesaj cu cf si mi-a raspuns ca bine. l-am intrebat acum ce mai ai, te iubesc si mi-a zis ca nimica lasa-ma. l-am lasat.la 3 l-am sunat, mia inchis.la 5 si ceva l-am sunat din nou, imi vorbea degajat si il intreb ce face si el cica se pregateste sa plece la un majorat si ca vorbim maine.il intreb dar maine nu ne vedem si face ca nu ca nu are chef(noi fim din orase diferite nu departe unul de altul). mi-a zis pa fara te iubesc si mia inchis. el nu m-a lasat la nici un majorat la vreo colega sau un coleg de mi-am pus obrazul pentru ei si el pleaca nestingherit. ultimul majorata la care s-a dus a stat pana la 5 dimineata cand el la telefon mi-a zis ca sta pana la 12.deja sunt satula de astea.il iubesc dar cat sa mai indur faze din asta? nu am avut nici un prieten pana acum dar e atat de posesiv si gelos.recunosc ca sunt si eu geloasa dar nici asa frate.eu stau acasa ca proasta in timp ce el se distreaza ba la biliard, ba in oras cu baietii. ce poate sa insemne? ca vrea sa ma lasecrying((. las suna din nou dar pe deoparte am zis sa il las sa ma sune el. mi-e frica sa ne despartim.nu vreau asta.nu pot nici sa ii spun ce am pe suflet ca interpreteaza gresit si tot urla, sare cu curu in sus. tin in mine, sufar samd.va rog sfat.ne impacam. ce trebuie sa fac? vaaaa rooogggg

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Hm, cam naspa daca tu renunti la tot...si il lasi pe el sa decida asupra ta! Deja renunti prea usor la orgoliul ce a mai ramas...la tot! El profita de naivitatea ta, stie ca indiferent ce face il ierti si vei fi cu el! E greu de luat o decizie trebuie sa iti asculti inima, dar nici asa nu se poate continua, trebuie sa vorbesti cu el si sa-i explici ca suntem in alt secol nu cu sute de ani in urma sa decizi doar tu! Multa bafta!

| cookie93 a răspuns (pentru superdorex):

Si ce ar trebui sa fac? sa astept se ma sune el sau sa ii dau eu mesaj? numai suport tensiunea asta.am pus sa verific daca e la majorat cum a zis dar din cate am inteles cica nuchiar o sa puna punct?

| floricika_1940 a răspuns:

Ai astepta sa vezi cand te va suna.In caz ca te suna spune-i tot ce ai pe suflet.In caz ca nu te suna,inseamna ca numai vrea sa continue si nu vrea sa iti spuna, Trebuie sa ai orgoliu si tu, deci nu l suna oricat de greu ar fi.

| Shimax a răspuns:

Eu zic sa-i mai vezi comportamentul...si daca nu mai suporti sa vezi faze din astea. spune-i chiar daca va urla am patit-o crede-ma am incercat sa scap de el foarte mult timp nu stiam ce sa fac cum sa ii spun. dupa cateva luni i-am spus pe mess.si ne-am certat dar dupa ce m-a tot cautat cateva luni m-a lasat acum nu mai stiu nimic de el am gasit un baiat mult mai bun si mai intelegator! Sper ca te-am ajutat!