| IloveSumme a întrebat:

Sunt intr-o problema si nu prea stiu ce sa fac. Ei bine, sunt cu un baiat de un an si 8 luni, inainte de toate precizez ca il iubesc foarte mult.
Dar, de ceva timp ne certam aproape zilnic(mai exact o luna, precizez ca prin iarna trecuta am mai fost despartiti ceva timp si tot asa incepusem, si nu vreau sa ma despart de el iar! sunt sigura ca nu ne-am mai impaca.)
Nu stiu din ce pricina ne certam, din porcari toate. Ori eu, ori el incepem o discutie si o dam in cearta, pur si simplu din prosti.Este un tip orgolios, mandru, poate cateodata si fitos. Ieri ne-am certat din nou! Mi-a spus ca am devenit mai rece cu el, ca nu prea mai vorbim, ca sunt ocupata tot timpul si sa nu ma plang cand va fi si el la fel, ei bine auzind astea am incercat sa fiu mai dulce si tandra cu el, l-am invitat in oras dar mi-a spus ca nu are chef sa iasa. Si ca DACA are chef iesim maine. Perfect, nu? Apoi am inceput sa-l alint, si sa-i spun ca il iubesc foarte mult ca as face orice pentru el, la care el imi da o replica gen " aha. cuvinte." straight face. Si eu i-am spus ca, cum poate spune asa ceva, si mi-a spus sa numai fac pe tandra, ca stie ca fac asa pentru ca mi-a zis el ca eram indiferenta. M-am enervat, i-am spus sa ma lase, si mi-a spus "Bine. Pa. Sa nu zici ca nu m-am suparat si eu happy ". Ce ar trebui sa fac acum, ce-mi propuneti? REPET CA E FOARTE ORGOLIOS!straight face

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ca e orgolois dar nici tu nu esti mai presus ca el, mai lasa si tu de la tine ca altfel il pierzi

| coolgirlem a răspuns:

Un caracter greu de suportat...il iubesti sau esti atrasa de fizicul lui? Sincera sa fiu cu tine se poarta cam urat, nu prea ii pasa de tine, sau pur si simplu sunt copilarii (baietilor le vine cam greu mintea la cap). Tot ce stiu este ca nu a-s lasa un baiat sa se joace asa cu mine, nu sunt un obiect si nici o piatra fara sentimente. Spui ca-l iubesti dar sa profite de dragostea ta asa? Acum eu sunt casatorita, vad viata altfel. In ce sens? Nu a-s trai langa un barbat care sa nu stie sa ma aprecieze, sa-si bata joc de mine. Ce rost are? Fii ferma cu el si dintr-o bucata, lasa sentimentele la o parte ca mai tarziu suferi, si inca cat. Fiind un tip orgolios niciodata nu s-ar lasa mai prejos cu nimic.intotdeauna el sa aiba ultimul cuvant si ceva de zis. O prietena de-a mea s-a casatorit si nu dupa mult timp s-au despartit, motivul? Orgoliul lui! Incearca sa afli daca intr-adevar te iubeste si daca nu...lasa viitorul sa-ti ofere ceva mai mult, mai multa dragoste si fericire. Viata e scurta si nu cred ca e cazul sa suferim. Nu e timp pentru asta! Nu-l lasa sa se mai poarte asa cu tine, REPET! El iti vede slabiciunea si profita. Asa e in dragoste? Nu stiam. Gandeste-te daca te vezi alaturi de el pe viitor, la modul lui de gandire si la felul lui comportamental. Observa-i gesturile. Un baiat care iubeste isi ocroteste fata de langa el si o respecta. Face el asta? Daca nu e doar pierdere de timp dupa care daca nu vei suferi acum o vei face mai tarziu si mai intens. Stiu ce vorbesc si nu din observatii ci din experiente personale. IA O DECIZIE!

| ppr a răspuns:

Discuta cu el. spune-i ca nu mai merge asa. daca te iubeste, ar lasa orgoliul deoparte si v-ati intelege.nu va mai certati din cauza tuturor porcariilor ca asa nu ajungeti nicaieri. spune-i ca daca ar avea o perioada mai nasoala, ai intelege.si sa-ti spuna daca are ceva probleme.in rest, te descurci. sper sa iei o decizie buna dupa ce vorbiti.bafta happy

| yoelidutza a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el despre asta si sa ii spui sa mai lase orgoliul acasa si tu la fel si incercati sa nu va mai certati din prostii ca asa din prostii se ajung la certuri mai mari, la fel patesc si eu, bafta!

| isauranick a răspuns:

Hmm prietenul meu e la fel am cu el 2 ani si e tot asa orgolios. parerea mea este sa il lasi putin impace pana se linisteste si sa vb cu el dar prin sms-uri nu-l suna tirmite-i sms-uri de nb dimineata cand te trezesti. invita-l la cafea si recunoaste ca poate ai fost mai rece si nu neaparat ca ai ceva cu el doar ca pur si simplu nu ti-ai dat seama cereti scuze si la faza care ti-a zis-o aha, cuvinte ti-a spus asa pentru ca u doar vb nu le si faci ii spui ca il iubesti dar nu ii dovedesti. acum ti-o intoarce ca sa vezi si u cum e sa fie rece si sa te simti cum s-a simtit si elhappy bafta! sper ca te-am putut ajuta!

| EdYtZuU12 a răspuns:

Pai daca incepe el taci din gura nu te lua cu el la cearta si tu incearca sa ocolesti sa te certi cu el funda plzz

| ell3na a răspuns:

El sigur e foarte gelos... dar cel mai bine ar fi sa te asiguri ca nu te insala si s-ar putea sa ai surpriza sa fie chiar asa