| niko a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Sunt cu un baiat de 6 luni si de la inceput i.am acceptat orice: nu ii ziceam nimic, facea ce vroia, se purta naspa cu mine. Si acum 2 luni am vb serios cu el si s. a mai schimbat putin sau cel putin nu se mai poarta cum se purta cu mine ca in rest tot face ce vrea. Acum de 2-3 zile vad ca iar incepe asa adica imi raspunde dupa 10-15 minute dupa ce ii zic sau il intreb ceva si azi pur si simplu m-a enervat si i.am spus ca ma deranjeaza ca raspunde greu si imi zice: iar imi scoti ochii? si i.am spus ca nu ii scot ochii doar ca ma deranjeaza si imi spune : asa si ce daca iti raspund greu? Daca iti convine bine daca nu iar bine... va rog sa ma ajutati adica nu vreau sa ma despart de el ca il iubesc super mult dar nici sa continuie sa se poarte asa cu mine (dau fundita):*

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Un sfat la care am ajuns si eu: nu ii mai permite nimic, ii spui sa te respecte si gata!

Sau intreaba-l clar ce vrea de la relatie! Atunci isi va da arama pe fata, daca o sa fie la fel de direct ca de obicei!

| Acvila a răspuns:

Uite, eu te inteleg f. bine. Iubitul meu la fel facea.Si tot saturandu-ma sa ii atrag atentia sau sa ne certam incontinuu pe diverse tema, mai ales pe chestia asta cu ascultatul atunci cand vb cu el(mai ales ca facea chestia asta si in public, si ma simteam chiar penibil), i-am platit-o cu aceeasi moneda. A vazut pe pielea lui cum e sa ma intrebe de fata cu toti prietenii lui la masa ceva iar eu sa ma intorc spre un altul de la masa si sa incep o discutie.
cu barbatii astia e greu totul...pana nu gusta din tratamentul pe care ei ni-l aplica nu se schimba.
succes! :*

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

El nu are nici un drept sa se poarte asa cu tine. tu nu trebuie sa ii permiti dar incearca totusi sa nu il sufoci nici tu.incearca sa mai discuti cu el.vezi ce nu ii convine, poate el nu mai tine la tine si nu stie cum sa iti spuna asta iar el daca vrea sa se desparta de tine inseamna ca nu te merita si nu trebuie sa suferihappy

| mihai_2762 a răspuns:

Ai facut o greseala de la bun inceput adica i-ai permis sa vorbeasca cu tine ca si cum nici nu ai fi prietena lui. Deci ai putea sa stai de vorba cu el intre patru ochi sa vorbiti sa vezi cum sta treaba si daca nu vezi nici o schimbare lasa-l pentru ca iti spun sincer nu merita asta da dovada ca nu te merita. Baeti sunt destui crede-ma ca nu vorbesc prostii.bafta

| SeNyS a răspuns:

Esti mult prea fraiera daca acceptis a se poarte astfel cu tine.

| eme a răspuns:

Incearca sa stai de vorba cu el, ai grija, poate ca nu mai vrea sa fiti impreuna si de asta face asa.sti cum sunt baietii ca se plictisesc repede.Nu ii permite sa se comporte asa.Respecta-te in primul rand pe tine, daca vezi ca nu reusesti sa-l schimbi dupa ce stai de vorba cu el eu zic sa renunti.Chiar daca il iubesti vei gasi baieti multi.mult mai buni decat el si care o sa te merite

| jolie a răspuns:

Incearca sa fii si tu indiferenta cu el adica sa ii platesti cu aceeasi moneda ca si el daca are ceva pentru tine o sa reactioneze la fe ca tine daca nu...nu e de tine
nu merita sa suferi
succes

| Ranya a răspuns:

Fato, oricat l-ai iubi nu trebuie sa-i suporti comportamentul asta. Eu zic sa-ti iei o vacanta d la baiatul asta, poate dupa ce nu te va mai avea langa el isi va da seama ca "era mai bine cu proasta aia langa mine ". Pentru ca daca vede ca esti mereu in picioarele lui, sigur nu vei capata respect de la el.Bafta