| Bombonica_5811 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, m-am certat cu prietenul meu pentru ca el nu a mai vrut sa facem sex de vreo 3 saptamani. I-am cerut o explicatie asta s-a intamplat sambata si sa purtat foarte urat cu mine, mi-a spus sa il las in pace ca daca nu imi convine sa imi caut pe altu, si m-am tot rugat de el sa imi spuna de ce nu a mai vrut si el mai rau facea hai lasa-ma ca nu am chef de nimeni. M-am simtit umilita.Nu m-a sunat de loc sambata, l-am sunat eu duminica dupa masa si ma intreba ca de ce l-am sunat, ce vreau, si sa il las in pace ca nu are chef de mine, ca joc teatru si ca nu vrea sa mai stea cu mine intr-un timp radea pe urma devenea serios i-am spus daca nu ma mai vrei de ce ma suni? pentru ca stiu sigur ca asta o sa faca peste cateva zile si mi-a spus DE FRAIER.Pana acum cateva luni erea asa grijuliu se purta frumos cu mine.Acum nu il mai intereseaza.As vrea sa inteleg de ce se poarta asa mai ales ca m-am intalnit cu el vineri si parea un pic abatut l-am intrebat ce are si mi-a spus ca nu are nimic doar ca la enervat cineva la servici.Plus de asta in ultimul timp adica de vreo 3 luni in coace numai asa o tine imi zice ca nu vrea sa mai stea cu mine dupa care tot el ma suna si imi spune sa ne intalnim peste o saptamana se enreveaza asa brusc si gata nu mai vrea sa stam impreuna fara sa ii fac absolut nimic sau sa ii zic ceva.Suntem de aproape 3 ani impreuna si pana acum cateva luni nu facea asa, l-am intrebat de ce face asa si nu vrea sa imi spuna sad de iesit afara la fel mereu zice ca e obosit si mereu ma rugam de el sa ne vedem inainte nu erea asa, acum daca ne vedem 1-2 ori pe saptamana e bine sa nu mai spun ca el e si baiatul mami am aceptat si asta in 3 ani de zile nu am fost plecati nicaieri impreuna la munte, la mare, intr-un club, la un bairam, de sarbatori la fel el erea plecat cu maicasa si cu taicasu la tara si eu stateam ca proasta in casa ca nu il lasa mami la 22 de ani. Am incercat de multe ori sa vorbesc cu el si de multe ori nu vroia sa ma asculte trecea in alte subiecte ori alta data zicea hai spune-mi ce ai de spus eu ii spuneam si el zicea bine, altceva nimic nu spunea si el.De ce trebuie sa il iubesc eu pe omul asta care nu imi poate oferii nimic nici macar siguranta zilei de maine de a fi impreuna. Din partea mea am facut tot ce se putea face pentru a fi impreuna, dar uneori nu e de ajuns sa vrea numai unul, in clipele astea chiar nu stiu ce sa mai fac, am asa o stare nu plang nu rad, nu e nimic in mintea mea, parca m-am trezit asa brusc si nu stiu ce am cautat si ce caut "alaturi " de acest om, nu stiu unde vreau sa ma duc si ce vreau sa fac.Nu stiu cum sa mai reactionez daca ma suna zilele astea, nu stiu daca sa ii mai raspund, sunt confuza, ce as putea sa fac in situatia asta? Ce parere aveti voi despre el si despre mine de tot ce s-a intamplat? ce ma sfatuiti sa fac? ce sa fac cand nici eu nu mai stiu daca e bine daca e rau? Fundita

Răspuns Câştigător
| DolcE_7446 a răspuns:

Incerca sa fii si tu la fel de indiferenta cum este el.
Nu ti.ai pus intrebarea poate il sufoci, poate esti f posesiva, poate ai ceri prea multe explicatii in unele momente cand chiar nu are chef sa de. a vre. o explicatie?
Parerea mea este sa il lasi asa un timp si vei vedea abia atunci care e situatia... daca el te va cauta eu zic ca timpul ink nu e pierdut pentru a "reinvia" relatia, dar daca el nu te va mai cauta atunci e clar ca nu te mai vrea si posibil sa fie deja implikt in alta relatie...
Pune punct abia dupa aia!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

laughing tu te superi si el nu vrea sa faca sex pune capac relatiei e simplu

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mi-e destul de clar ca omul ala nu te mai vrea, poate nici nu te-a iubit vreodata!

Deci lasa-l!

| Vizitiul a răspuns:

Exprimarea ta este sub orice critica! Se vede de la o posta ca, relatia voastra s-a racit. Eu zic ca, este momentul ca unul dintre voi sa ia o decizie. Cea mai potrivita esti tu, pentru ca tu esti cea jenata, el este relaxat din cate spui. Se preteaza la a te respinge.
Spune-i ca doresti sa pui punct relatiei, ca nu are rost sa continuati in asa fel. Decat sa va ciondaniti si sa suferiti (nu cred ca el sufera), cred ca e mai bine sa va despartiti.

| Giovanna a răspuns:

Cam urat sad din partea lui. Inteleg ca e baiatul mamii dar macar te-a chemat vreodata cu ai lui sa faceti sarbatorile, daca tot si le petrece doar cu ai lui, daca te-a chemat nu e chiar asa grav dar daca nu te-a chemat, e clar cat de tare contezi pentru el sad parerea mea. Pare sa te respinga din cate zici. Nu-i mai da nici tu atata atentie, mai mult ca sigur asa l-ai obisnuit. Barbatii au o logica ciudata, niciodata nu vor ceea ce pot sa aiba, poate era bine sa fii mai stapana pe tine, ti-ai lasat orgoliul la o parte pentru el. Nu zic ca trebuie sa existe neaparat orgoliu intr-o relatie dar si cand lipseste cu desavarsire, unuia dintre parteneri i se cam urca la cap din cauza asta sad e cam rau. Fii tu mai demna, lasa-l pe el sa te caute de data asta, arata-i ca poti trai si fara el, ca poti sa-ti faci viata interesanta si frumoasa si fara el, poate va fi mai interesat asa. Nu-i dedica lui tot timpul tau liber, invata sa spui si tu NU. La urma urmei si tu contezi, daca pentru tine nu contezi...crezi ca pentru el vei conta? Daca nu e in stare sa te faca fericita dupa ce aplici toate aceste reguli... poate nu are sens sa mai insisti, mai bine rupi relatia acum decat dupa o eventuala casatorie sad sincer. Invata sa te iubesti intai pe tine, apoi pe el! Poate asa va invata si el ceva big grin

| LexUTz a răspuns:

Nu-l mai cauta!

| friday a răspuns:

In primul rand invata romana, poate de-aia e asa, ca nu stii sa scrii, si poate nici sa vorbesti :-ss.
In al doilea rand e cat se poate de clar ca vrea sa va despartiti si ca ii place de altcineva (cand era el abatut ).

| XxELOKxX2013 a răspuns:

Poarta o discutie cu el si inteabal ce s-a intamplat cea patit de ce nu mai ese si daca te iubeste spune-i sa se uite in ochi tai si sa-ti spuna tot adevarul daca e iubeste sau nu si are amanta intreaba-l ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca are pe alta sau cel putin simpatizeaza pe altcineva... mi sa int si mie, ne-am desp dar pana la urma tot la mine s-a intors umilinduse el si implorandu-ma sa ne impacam.eu zic sa i faci jocul si sa i spui u ca vreti sa va despartiti si lasa-l asa vreo 2-3 saptamana sa vada cum e fara u, fara telefoane si alea alea.se va intoarce, te asigur:-P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupal in cur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau il lasam ce baieti nu sint