| abitzzzaa a întrebat:

Va rog ascultati-mi povestea ma simt groaznic si nu am cu cine discuta. Eu sunt cu iubitul meu de 1 an si o luna si am facut dragoste cu el acum 5 luni pentru prima data dupa cateva zile am intrat pe id lui si i-am gasit niste conversatii intre el si fosta lui prietena cu care cica a stat 3 ani si nu s-au intalnit decat o singura data deoarece sunt intre ei 600 de km ..asa si am citit acolo ca le este dor unul de celalalt in fine i-am zis am lamurit asta intr-un fel ca mi-a spus ca vorbeau doar asa...dar ii spusese tot cum a fost cu mine cum mi-a cunoscut parintii absolut tot de atunci ne certasem si a spus ca nu mai are de a face cu ea dar acum o saptamana am gasit la el in tel id ei in telefonul lui si l-am luat si am vb cu ea si ea mi-a spus ca nu este nimic intre ei si ca sunt nebuna si ca il voi pierde asa dar cum sunt nebuna cand tot el o cauta de unde are id-ul si de ce imi fac rau asa am vb cu ea si dupa aceea ea a facut rost de nr lui cica si l-a sunat cu nr ascuns si i-a spus sa o las in pace.voi ce credeti? plss ajutati-ma cu un sfat

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Deci,esti cu el de mai mult de an si ii rascolesti in messenger si telefon,suni persoane necunoscute si,in final,tot tu esti cea nefericita.
Felicitari,ma mir ca mai sunteti impreuna!
A fost cu fata respectiva trei ani si a vazut-o doar o singura data,dar continua sa vorbeasca si acum.
De ce nu te intrebi ce anume i-a tinut legati si-i tine si acum?
Faptul ca ea intelege ce-i spune,nu-i calca personalitatea in picioare,nu-l streseaza,nu-l umileste,accepta felul lui de a fi,au ajuns la concluzia ca e imposibil sa fie impreuna si pot fi doar doi foarte buni prieteni,nu-ti spune nimic?
Sta cu tine zi de zi,de un an si-o luna,il vezi,il atingi,il auzi,ii "citesti" sentimentele pentru tine,de ce simti nevoia sa-l sufoci,sa-l alungi?
Faptul ca sunteti impreuna nu inseamna ca iti apartine baiatul asta,ca mana sau ochiul tau!
Are o viata a lui,pe care,intamplator,a ales s-o petreaca alaturi de tine.
Iar in viata asta a lui,saluta oameni pe strada, vorbeste cu prieteni, iese cu ei si are si o veche amica, o veche si copilareasca dragoste, cu care sta de vorba uneori, i-a lipsit 3 ani de relatie,ii lipseste si-n clipa asta,ii va lipsi mereu! Nu face ceva rau,vorbeste doar!
Daca o vroia pe ea,nu era cu tine!
Si,ca sa fii incredintata de probitatea si bunele lui intentii,ti-a cunoscut parintii,te lasa sa-i umbli in mess,in telefon,accepta sa deranjezi fete straine la ele in casa si,continua sa fie cu tine!
Neputinta ta sa vezi lucrurile cum sunt,te va pierde!
Sau accepti lucrurile cum sunt,sau te desparti,nu cred ca va suporta mult accesele tale de gelozie,controlul neincetat al vietii lui,atmosfera incordata in care ai adus o relatie care promitea sa fie frumoasa!
Trezeste-te inainte sa faci lucrurile mai rele decat sunt.
Chiar daca,prin absurd, ar avea "ceva" cu fata respectiva,de ce nu realizezi ca ORICE apropiere intre ei,e imposibila?
Pe tine te saruta,pe tine te ia in brate,pe tine te cauta,la tine vine!
Si,indiferent daca te-au suparat vorbele mele sau nu,iti voi da un sfat.
Daca tot ai acces la messenger-ul lui,in loc sa pui la cale razboaie autodistructive,mai bine ai invata un lucru esential,gaseste in ce fel il intelege si-i vorbeste fata respectiva,asa incat sa nu mai aiba nevoie de ea,ci de tine.
Ca sa pastreze relatia asta inca,inseamna ca fata respectiva il acopera intr-un punct in care nimeni altcineva n-o poate face,nici tu.
Asa ca, afla ce anume ii ofera ea, calm, zambet, intelegere, caldura sufleteasca si ofera-i-le si tu.Vei vedea cum va prefera brusc live-ul si va uita de relatia lui virtuala!
Esti capabila, poti?
Daca nu, accepta-ti situatia.
Inceteaza sa mai faci viata ta si-a lui un iad!

| 354 a răspuns:

Buna.Pai eu cred ca acest baietas va fraiereste pe amandoua, deoarece cu tine se culca si cu ea vorbeste pe mes si o vrajeste cu vorbe frumoase. Consider ca acest baiat este un mincinos si un fals, spun asta deoarece asta reiese din ceea ce ai povestit tu mai sus, nu merita dragostea ta, si mai ales atentia ta.Eu in locul tau as termina-o cu el si nu m-as mai uita in trecut! mult succes 1

| mariamarybu a răspuns:

Ar trebui sa-l intelegi! De multe ori, in viata fiecarui baiat apar sentimente de nostalgie! A fost cu ea 3 ani, este si normal sa-i fie dor de ea si sa vorbeasca cu ea. Dar poate ar trebui sa-ti dai seama ca sunt doar prieteni sau amici. Daca si fata iti spune ca nu e nimic intre ei ar trebui sa intelegi. Totusi nu lasa garda jos, dar nici nu exagera. Are dreptate fata, il poti pierde in modul acesta. Daca tu il tot inebunesti cu aceasta problema, este si logic ca se va ascunde de tine sa vorbeasca cu ea. Pune-i niste ocnditi, dar nu ii interzice sa o contacteze. Succes! :*

| fsss a răspuns:

Pai esti cam nebuna rau aia e relatie la 600km rolling on the floor) esti chiar nebuna.stai linistita numai manca fasole aiure stia cu el

| anamaria0974 a răspuns:

Cred ca iti faci prea multe griji. In primul rand gandeste-te ca sunt 600 de km intre ei si nu au cum sa se vada prea des intelegi? in al doilea rand daca tu ai vorbit cu fata aceea si ti-a spus ca nu este absolut nimic intre ei cred ca spune adevarul ca daca voia sa ti-l ia iti spunea pur si simplu ca el o cauta si ca vrea sa se impace si chesti dastea...parerea mea ar fi sa ai mai multa incredere in iubitul tau dar nici sa il lasi sa faca ce vrea ca dupa aceea o sa il pierzi nu ai de ce sa iti faci griji in privinta fostei lui prietene este normal sa vorbeasca cu ea deoarece au fost 3 ani impreuna deci o relatie de lunga durata bafta! kiss kiss