| Away a întrebat:

Va rog dati'mi si mie niste idei. Aseara am avut banchetul, a fost si baiatul de care imi place in timp ce dansa cu fete se uita dupa mine, si cand treceam pe langa el imi zambea. La sfarsit l'am invitat la dans deoarece el nu o facuse pentru ca ii timid. in timp ce dansam cu el imi zambea si se uita foarte insistent. Nu stiu ce sa fac am id lui dar imi este rusine sa vorbesc cu el, si sa'i spun ca il plac, m-am gandit sa'l invit in parc sa vorbim dar imi este frica, ca nu va accepta sau isi va bate joc de mine. Dati'mi niste idei ce as putea face va rog! app funda

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incepe usor,pe mess, deschide o discutie despre banchet si continua cu invitatia in parc...
Poate se trezeste si el si-i trece timiditatea aia!
Nu te grabi sa-i spui, dar arata-i incontinuu ca-l placi.
Succes.

| anonima97 a răspuns:

Uneori e bine sa fi timida,dar acum trebuie sa vorbesti cu el fata in fata si sa il iei usor,vorbiti mai intai despre el,apoi despre tine,dac refuza vre.o invitatie,nu insista, iar daca n amana ai grija, poate sa i.si bata joc de tine,dar incercarea moarte n-are,trebuie sa treci prin orice,dar nu uita nu ii fa vreo invitatie sau alt ceva fata de prieteni lui, s-ar putea sa rada de tine, incearca sa fiti singuri si va fi mai bhne.succes.

| aryana_4212 a răspuns:

Daca zici ca se uita la tine te place si e mai timid fa tu primul pas si o sa fie bine invita-l in parc tinel cat mai aproape de tine si o sa fi cu el. Ai putina rabdare si nu forta lucrurile lasa sa treaca totul de la sine si o sa vezi ca o sa fie bine tinel aproape si fa-l sa se simta iubit sper ca ti-am fost de ajutor

| flory_8014 a răspuns:

Pei atata timp cat el dansa cu alte fete nu cred ca ar fi timid, mai degraba cred ca o face pe timidul parerea mea.pentru inceput incearca sa cautii conversatii cu el banale si vezi in acest timp daca iti bate el vreun apropo, ceva daca in caz ca nu atunci ia tu initiativa dar nu te grabi incerca sa il citesti sa vezi ce-i de capul lui tongue succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica practic tu l-ai pune si jos la o adica, da tii rusine sa-i ceri id-ul? ia lasa-ne ca prea o cosi cu ata alba.