| anonim_4396 a întrebat:

Va rog eu sa ma ajutati in legatura cu o problema de dragoste..acum jumatate de an am cunoscut o fata, ea 20 de ani eu am 19..peste 2 saptamani m.a cautat, mi.a lasat nr ei de telefon pe messenger, iar la cateva zile ne.am intalnit, sarut, alea alea, imbratisari si ne-am cuplat..era foarte "lipita" de mine, deci se vedea ca e atrasa si cu timpu s.a vazut ca tine extrem de mult la mine, incontinuu mesaje, telefoane, iar atunci cand ne intalneam eram foarte fericiti impreuna..am stat 2 saptamani impreuna, pentru ca mai apoi sa ma anunte ca s.a impacat cu fostul si ca vrea sa ramanem prieteni..am fost de acord, in principiu nu am pus la suflet gestul asta pentru ca totusi erau doar 2 saptamani si nu erai cine stie ce sentimente pentru mine, tineam la ea, doar atat. dupa o luna aflu de la ea ca s-a despartit si normal ca ma doreste din nou si chiar si in timpul cat s.a impacat cu fustul tot tinea la mine chiar mai mult decat ca la un prieten si am fost din nou impreuna cu ea, aveam 4 luni de cand sunt cu ea, iar de o luna nu ne.am mai vorbit pentru ca ea simte ca nu ma iubeste asa de mult cat o iubesc eu, nu.mi simte lipsa (ceea ce e drept ca aici cred ca am facut o greseala cu sentimentele, i.am oferit prea multe deodata, deci a vrut de vreo 3, 4 ori sa ne despartim, dar nu am putut sa renunt la ea si in final nici ea se vedea ca nu vrea asta in ciuda faptului a ceea ce spunea ca nu mai vrea relatie)..de o luna nu am mai vorbit, pentru ca saptamana trecuta ea sa ma caute pe mine sa ne intalnim ca ii e dor de mine ca ii pare rau de ce a facut. ne.am intalnit, deci efectiv se vedea pe ea ca nu mai avea rabdare sa ma vada, am simtit lucrul asta, dar luni mi-a zis iar ca intre noi nu poate decat o relatie de amicitie si nu stie ce e cu ea, de ce ma vrea si ma respinge, de 2 ori am fost de acord sa fim amici, dar cand m.a vazut aceeiasi poveste..se pierdea in jurul meu, ma saruta, imbratisa, chinuia, ma necajea si nu pot sa inteleg de ce uneori ma respinge, luni am inteles ca ar avea o relatie, un baiat, chiar un baiat pe care il cunosc, el vrand sa fie cu ea si acum nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac..luna asta am lasat.o nu i.am mai scris si EA a fost cea care s.a intors la mine si de multe ori a facut asta, dar acum as vrea sa stiu ce ar fi cu ea si ce sa fac..sa renunt la ea nu pot, efectiv nu pot, e o fata atat de buna si de sufletista si multe alte lucruri si nu pot sa o uit, sa o fac uitata si nici ea nu poate face asta si nu e vorba de varsta ca eu sunt mai mic pentru ca mi-a spus asta si mi.a garantat ca nu are nimic de a face cu anii nostri, dar nu inteleg DE CE MA RESPINGE SI TOTUSI MA VREA!?! ajutati.ma va rog cu niste raspunsuri si niste sfaturi bune si fara misto.uri...DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Woah, pai este clar ce se intampla aici, nu mai are rost sa te lungesti atata.Ea este o fata usoara ca sa nu zic alta denumire a ei..stii tu cea care incepe cu ''c''...
Ea isi bate joc de voi toti, va cam joaca pe degete, nu te numara si tu printre pampalaii care stau dupa ea. Fata se reintoarce la tine doar cand nu ii merge cu altii, crede-ma ca asa este.

| Kaℓi a răspuns:

Fata e instabila... emotional, cel putin. Daca te tin nervii, poti continua relatia cu ea, sau cum s-o fi numind ce aveti voi... dar pentru sanatatea ta mintala si linistea ta, mai bine las-o, sa-si lamureasca singura dorintele si planurile de viitor.

| Emilian65 a răspuns:

Ea se joaca cu tine de-a soarecele si pisica, ba te vrea, ba nu te vrea. Cred ca ar fi bine ca tu sa pui piciorul in prag si sa o lasi in pace, chiar daca spui ca o iubesti mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"deci se vedea ca e atrasa si cu timpu s.a vazut ca tine extrem de mult la mine"

"am stat 2 saptamani impreuna, pentru ca mai apoi sa ma anunte ca s.a impacat cu fostul"

"dupa o luna aflu de la ea ca s-a despartit si normal ca ma doreste din nou si chiar si in timpul cat s.a impacat cu fustul tot tinea la mine chiar mai mult decat ca la un prieten"

"de o luna nu ne.am mai vorbit pentru ca ea simte ca nu ma iubeste asa de mult cat o iubesc eu"

"deci efectiv se vedea pe ea ca nu mai avea rabdare sa ma vada, am simtit lucrul asta"

" luni mi-a zis iar ca intre noi nu poate decat o relatie de amicitie si nu stie ce e cu ea"

Prietene, nu-ti spun asta ca sa te jignesc dar esti retardat. Ai grave probleme la mansarda daca nici macar acum nu iti dai seama ce se intampla. Interneaza-te intr-un spital si arunca cheile, sincer! Viata e un proces mult prea complicat pentru capacitatea ta intelectuala. Esti unul dintre putinii oameni care a reusit sa ma faca sa rad si sa plang simultan. Povestesti cu atata pofta cum isi bate joc de tine si esti atat de sigur de sentimentele ei, in pofida faptului ca esti carpa ei de sters pe jos si ea e clar o panarama, incat chiar ma faci sa cred ca meriti ce ti se intampla.

Geniala replica cu care ai incheiat:

"e o fata atat de buna si de sufletista si multe alte lucruri si nu pot sa o uit"

...am reusit sa expir cafea cand am citit cretinitatea asta!

| OMFGConrad a răspuns:

E clar că-şi bate joc de tine, eu zic să-ți găseşti pe cineva care te merită, nu care te caută DOAR când i se năzare ei. Dă-i papucii, tu pentru ea eşti ca o roată de rezervă să ştii.