| iuliaa1x a întrebat:

Bună tuturor... Am si eu nevoie de cateva sfaturi. Nu prea mai am încredere in "prieteni", asa ca m.am gandit ca sa va intreb pe voi. Am 15 ani. Si de vreo 3-4 luni vorbesc cu un baiat, ce are o relatie cu o fata de 16 ani de 2 ani si ceva ( ţin sa mentionez ca a inselat.o de n ori, dar nu i.a pasat ). A fost despartit de pr lui vreo 3 luni si s.a combinat cu alta official cu care a stat 2 luni. Si de cand s.a desp de aia cu care a stat 2 luni am tot vorbit, ne.am intalnit, pupat. Am fost oarecum impreuna, dar fara sa stie nimeni. Si am stat vreo 3 saptamana imp, dupa s.a impacat cu cea cu care a stat 2 ani. Si o luna nu am mai vb deloc. Dupa o luna, eu i.am trm mesaj ceva gen "asa m.ai mai sunat, asa mi.ai trimis mesaj?" si mi-a zis ca s.a imp cu pr lui si nu stiu ce. După mi-a zis ca sa am incredere in el si sa ii spun ce am pe suflet si prostii din astea. Si in dimineata urmatoare eu am plect 2 saptamana in vacanta si el m.a sunat in fiecare zi, chiar si de 2 x pe zi. Si acum 2 zile ne.am intalnit, ne.am îmbrăţişat, pupat etc. Si nu inteleg ce vrea de la mine ( p.s.: sunt virgina si stie asta si mi.a batut cateva app dar nu am vrut nimic si a incetat. Si pr lui ii oferă lui tot ce vrea, ma refer k se culca cu el ). Am nevoie de ajutor sad. Sa mai vb cu el? Sa nu ii mai raspund cand ma sună? Ce sa fac?crying. Fundita + voturi kiss.

14 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Am inteles ca tu ai 15 ani,iar prietena lui (actuala, fosta, actuala)e mai mare cu un an...dar tipul asta cati ani are? Daca este cam de aceeasi varsta cu voi,cred ca profita de tot ceea ce-i ofera viata(perioada adolescentina),nu ia nimic in serios,nici pe tine nici pe actala lui prietena care-i permite atat de multe lucruri. Daca este mai mare decat voi atunci profita de naivitatea voastra, gandeste-te ca nu mai are varsta pe care o avea odata si faptul ca iese cu fete mai tinere (sau mult mai tinere)ii ofera mai multa incredere in propria persoana, se simte mai tanar decat este in realitate, in cazul asta voi nu va alegeti cu nimic, o sa va maturizati prea repede si veti avea multe lipsuri(este ca si cum ai ajunge de la 15 ani la 18 peste noapte)automat iti va lipsi experienta pe care ti-o ofera cei doi ani pierduti.

Baiatul asta este sigur ca-l placi, dar el nu tine deloc la tine.Este interesat de tine doar din punct de vedere fizic si atat.Stie ca esti o prada usoara, si cel mai probabil vei ceda rugamintilor sale, si apoi te va lasa balta.
El nu cauta o relatie stabila asa ca visezi in zadar cu ochii deschisi.Nu-i mai raspunde la mesaje, evita-l o perioada, probabil o sa te caute, arata-i cu nu-ti pasa chiar atat de mult de existenta lui si o sa vezi ca te va uita in cateva saptamani...va gasi o alta fata pe care sa o pacaleasca.

| iuliaa1x explică (pentru AshuraElric):

Are 22 de ani. Problema e ca eu tin la el... Si prin gesturile pe care le face ma face sa cred ca si el tine...

| AshuraElric a răspuns (pentru iuliaa1x):

Consider in continuare ca nu e atat de inocent pe cat il crezi tu. Daca ar fi tinut la tine nu s-ar fi impacat cu fosta.

evenso
| evenso a răspuns:

Tu chiar ai nevoie de acest baiat?
Astepti sa te vrajeasca si pe tine cum probabil a facut cu altele pana nu pici in plasa lui?
Daca raspunsul este da atunci tu vei fi urmatoarea prada a lui.

| Tmcn a răspuns:

Păi el te ţine de rezervă, e evident, când nu e cu aia, fuge la tine. Dacă măcar ţinea la tine, făcea publică relaţia cu tine şi nu se mai împăca cu aia. Nu numai să nu mai răspunzi când sună, ignoră-l de tot.

| ℓαυяα a răspuns:

Din cate spui, nu prea mi se pare ca ii pasa. daca a fost impreuna cu tine, si dupa s-a impacat cu fosta, nu te meritawinking poti sa vorbesti cu el, dar mie mi se pare ca te cauta doar cand are nevoie straight face

| iuliaa1x explică (pentru ℓαυяα):

Ma cauta in fiecare zi... Daca nu i.ar pasa nu m.ar căuta si toate astea... Parerea mea thinkingsad

| ℓαυяα a răspuns (pentru iuliaa1x):

Daca ii pasa de tine, te cauta in luna aia si nu te lasa pentru altawinking

| iuliaa1x explică (pentru ℓαυяα):

Nu stiu ce sa zic. Azi m.a sunat de 2 ori si nu i.am rasp. Si m.a sunat acum seara iar si i.am raspuns. Si mi-a zis ca nu vrea sa imi strice "combinaţiile" si din astea.

| ℓαυяα a răspuns (pentru iuliaa1x):

Tu stii mai bine, ca ultima solutie ar fi sa ii spui ca ti de el si vrei sa fiti impreuna. asa o sa vezi daca vrea sau nu, ca sa nu mai speri pe viitor. succes :*

| iuliaa1x explică (pentru ℓαυяα):

Am vorbit cu el si i.am zis sa o lasam balta. E cel mai bine pentru mine :*

| ℓαυяα a răspuns (pentru iuliaa1x):

E cel mai bine asa. ma bucur ca ai rezolvat :*

| neutrino a răspuns:

Doreste si el sa se culce cu o virgina. Stie sa astepte si va sti sa obtina ceea ce doreste.

| iuliaa1x explică (pentru neutrino):

Si pr lui a fost virgina...