| Fcblaugrana a întrebat:

Am o relație de 1 an de zile. La început, eu doar ce ieșisem dintr.o relație, asa ca prima luna de zile vorbeam si cu fosta si voiam sa o las pe iubita mea pentru ea. Pana la urma am lasat.o si am rămas cu fata cu care sunt acum. Iubita mea a aflat de mesajele cu fosta dupa 4 luni de relație, a suferit foarte mult, dar pana la urma m.a iertat. In ultimele luni eu m.am suparat din orice pe ea, nu aveam incredere in ea absolut deloc, chiar daca nu mi.a dat vreun motiv de neîncredere. Am facut.o sa plângă de câteva ori. Am fost despărțiți 3 saptamâni de zile. In timpul acesta ea a ieșit cu o prietena de.a ei pe afara, aceasta fiind cu iubitul ei, care si.a chemat prietenul si au ieșit toți 4 pe afara. Băiatul celalalt a intrebat.o daca vrea sa fie impreuna, dar ea l.a refuzat. Ne.am împăcat si dupa o săptămana de la împăcare am auzit.o din întâmplare spunându.i prietenei ei ca singurul motiv pentru care nu ma lasa pentru băiatul ala e din cauza ca avem o relație lunga. El i.a dat cerere si pe insta si pe Facebook, dar nu i.a acceptat. Ce sa fac? Sa o iert sau sa ma despart de ea?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate,da o dracu de fata, si eu am vorbit o luna cu o fata si dupa vine altul si in 2 zile o combina,da le dracu, oricum te va lasa daca a zis asta, asa ca mai bine o lasi tu pe ea, ca daca te lasa ea vei iesi tu de prost, eu personal nu mai am incredere in nici o fata, mi au scris vre o 3-4 fete si pentru ea nu le am raspuns, dar m-a lasat...nu merita, si la inceput parea de treaba, aparentele inseala,.se mai intampla, sfatul meu este sa o lasi TU ca oricum te va lasa candva, la primul flirt cu altul se va baga in seama si te va lasa.asta e sfatul meu, mult succes!

| nhhv a răspuns:

Tu ai greșit de la început și tot tu n-ai încredere în ea? Vezi tu, fiecare chestie d-asta venita din partea ta care o rănește, în condițiile în care tipa ține la tine, o dezamăgește crunt. Dacă tu vezi că-i faci rău, las-o să plece din viața ta. O relație nu se bazează pe certuri și plânsete.