| LoveIsTheAnswer a întrebat:

Va rog frumos din tot sufletul ajutati-ma si pe mine cu un sfat, o parere ceva... puppy dog eyes
Deci, un baiat pe care il plac eu de foarte mult timp, si cu care vorbesc mereu, si suntem ca niste prieteni, a aflat de la cineva, ca am iubit, ca m-am dus la el acasa, si de atunci nu mai vorbeste cu mine si este fff suparat si nervos, nici macar nu mai vrea sa mai auda de numele meu, ce vrea sa insemne lucrul acesta?
Ma doare foarte mult sufletul cand vad ca pe celelalte fete le baga in seama, si pe mine sa face ca nu ma vede, parca nici nu as exista.Nu mai inteleg nimic.Eu il iubesc foarte foarte mult pe acest baiat dar nu am avut niciodata curaj sa ii spun acest lucru, deoarece are prietena. sad
De cand nu mai vorbeste cu mine, nu mai am pofta de mancare, nu mai am chef de nimic si sunt trista si suparata mereu, am renuntat chiar si a iubit.As vrea sa inteleg de ce a reactionat in acest fel, de ce s-a suparat pe mine ca mi-am facut iubit? Va roooog din tot sufetul meu, spuneti-va sincer parerea, caci eu nu mai stiu ce sa cred... crying

3 răspunsuri:
| Tom a răspuns:

Pai asta inseama mai mult ca sigur ca si el tine la tine daca zicai ca dupa ce a aflat ca ai iubit si ca ai fost la el nu a mai vrut sa auda de tine pentru ca l-a afectat treaba asta.Probabil o fi mai timid si nu a avut curaj sa-ti zica.Incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti si astfel isi va da si el drumu la cuvine si iti va spune daca simte ceva pentru tine.Comunicarea deschisa este cheiawinking

| Alex4LighT a răspuns:

Sunt sigur ca i-ai dat de inteles ca il placi si ca ati vrea sa fiti impreuna.Cand a aflat ca tiai facut un iubit la ros invidia, pentru a nu mai simti asta si-a facut si el o prietena pentru a incerca sa te uite.Si ca te-ai dus la iubitul tau acasa, daca ai cere parerea multor persoane, ar zice ca cine stie ce ati facut voiwinking. Explicai situatia spune-i ce simti pentru el, ce daca are prietena? Tu fa ce ai de facut, daca nu intelege ca tii la el cu adevarat nu te merita.Bafta!

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Parerea mea spune-i ca il placi si ca ai vrea sa aveti o relatie! explica-i cum sta treaba si arata-i sentimentele tale! asa am facut si eu! aveam iubit si mi-a intrat un baiat in lista(actualul meu prieten)mi-a spus ca ma place de 4 ani dar nu a avut curaj sa-mi spuna, ne-am intalnit si de atunci suntem impreuna, avem un an si o luna si ne iubim foarte mult chiar daca uneori ne mai certam din nimicuri!:*