| LoveIsTheAnswer a întrebat:

Va rog frumos din tot sufletul ajutati-ma si pe mine cu un sfat, o parere ceva... puppy dog eyes

Deci, un baiat pe care il plac eu de foarte mult timp, si cu care vorbesc mereu, si suntem ca niste prieteni, a aflat de la cineva, ca am iubit, ca m-am dus la el acasa, si de atunci nu mai vorbeste cu mine si este fff suparat si nervos, nici macar nu mai vrea sa mai auda de numele meu, ce vrea sa insemne lucrul acesta?

Ma doare foarte mult sufletul cand vad ca pe celelalte fete le baga in seama, si pe mine sa face ca nu ma vede, parca nici nu as exista.Nu mai inteleg nimic.Eu il iubesc foarte foarte mult pe acest baiat dar nu am avut niciodata curaj sa ii spun acest lucru, deoarece are prietena de 3 ani de zile.

De cand nu mai vorbeste cu mine, nu mai am pofta de mancare, nu mai am chef de nimic si sunt trista si suparata mereu, am renuntat chiar si a iubit si simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc, il iubesc enoooooorm.As vrea sa inteleg de ce a reactionat in acest fel, de ce s-a suparat pe mine ca mi-am facut iubit? Va rooog din tot sufetul meu, spuneti-va sincer parerea, caci eu nu mai stiu ce sa cred... crying

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Twist a răspuns:

Stai asa. el are prietena de 3 ani si s-a suparat pe tine pentru ca ce? ca ai fost la pr tau acasa?! aiureaoh go on de ce a reactionat asa?!raised eyebrows ehoh go on. o fi orgolios baiatu'. stii se zice ca ignoranta doar cel mai tare si cam asta vrea sa faca.sa te ignore incat sa iti dai seama de anumite lucruri banuiesc si sa te duci tu la el si sa'i spui ca'ti pare rau...
eu zic sa'i spui asta o'data.adica el are pr de 3 ani, tu nu i'ai zis nimic si el s-a suparat asa taca'paca?! e cam posesiv.si daca face pe duru gen ''lasa'ma'' sau vrea sa plece tine'l cu fortalaughingpnm sau spune-i ''daca ai tiut vreodata la mine ma asculti''

| M&M_2625 a răspuns:

Toate bune si frumoase pana la "[...]deoarece are prietena de 3 ani." cand se intrerupe firul. Asta e grav deoarece gandeste-te ca nimeni nu renunta la o relatie atat de lunga pentru aproape nimic. Dar... exista si un dar, din moment ce spui ca te ignora, asta inseamna ca ce a aflat l-a afectat cumva, ca o fi fost orgoliul sau ce mai vad pe aici nu conteaza, important e ca i-a pasat de ce a auzit, adica i-a pasat oarecum de tine, poate tinea si el la tine. Ce a fost nu mai conteaza acum. Sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce se intampla ce e cu el si de ce te ignora, sa afli adevarul, sa te impaci cu ideea, si sa nu traiesti cu regretele ca ai putut face ceva si nu ai facut. Un simplu sms cu "eu tin la tine " trimis tarziu poate rezolva multe, crede-ma, dar asteapta-te si la o dezamgire, caci viata nu e roz. Multa bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca si el te place dar "nu-l lasa sufletul sa renunte" la fata aia. i'al intr'un colt si saruta'l. daca te place cu advrt o sa-ti raspunda cumvawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bruneta tatii! In primul rand tu esti un om si prin definitie nu esti un PET! Ideea este ca nu poti sa impui cuiva sa faca anumite lucruri mai ales cand tu le faci exact invers ( ma refer la prietenul ala de 3 ani )! Te-ai gandit ca poate iubitul tau actual ar face orice pentru tine? Daca individul care il placi de 3 ani crezi ca nu stie lucrul asta te inseli! Faptul ca suni, esti disperata, etc ii confera un statut confortabil ( lipsit de respect evident )! Eu zic asa : fa-ti ordine in creier ( analizeaza relatia care o ai; eu zic sa o refaci daca aveati doar mici certuri care sunt evidente in viata )si incearca sa repari inima prietenului! Intr-un final daca nu va fi sa fie cu el macar stii ca ai procedat corect si uman! NU te lasa calcata in picioare de vreun terchea berchea...care sta cu una de 3 ani dar ar vrea si cu tine! Daca esti obisnuita cu locul 2 si vrei asa sa ramai, go ahead! Eu zic ca meriti mai multe! Salveaza-ti relatia...