| LoveIsTheAnswer a întrebat:

Va rog frumos din tot sufletul ajutati-ma si pe mine cu un sfat, o parere ceva... puppy dog eyes

Deci, un baiat pe care il plac eu de foarte mult timp, si cu care vorbesc mereu, si suntem ca niste prieteni, a aflat de la cineva, ca am iubit, ca m-am dus la el acasa, si de atunci nu mai vorbeste cu mine si este fff suparat si nervos, nici macar nu mai vrea sa mai auda de numele meu, ce vrea sa insemne lucrul acesta?

Ma doare foarte mult sufletul cand vad ca pe celelalte fete le baga in seama, si pe mine sa face ca nu ma vede, parca nici nu as exista.Nu mai inteleg nimic.Eu il iubesc foarte foarte mult pe acest baiat dar nu am avut niciodata curaj sa ii spun acest lucru, deoarece are prietena. sad

De cand nu mai vorbeste cu mine, nu mai am pofta de mancare, nu mai am chef de nimic si sunt trista si suparata mereu, am renuntat chiar si a iubit.As vrea sa inteleg de ce a reactionat in acest fel, de ce s-a suparat pe mine ca mi-am facut iubit? Va rooog din tot sufetul meu, spuneti-va sincer parerea, caci eu nu mai stiu ce sa cred... crying

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunteţi ca nişte prieteni, nu prietenul tă.
Dacă simţea ceva faţă de tine trebuie să îţi facă cunoscut acest fapt.
Lipsa de comunicare şi-a spus cuvântul.
Poţi şi acum foarte bine să stai cu el de vorbă deschis şi clarificaţi problema aceasta sensibilă.
Pa, pa.

| BlueBroom a răspuns:

Eeste clar ca esti indragostita de el.Comportamentul lui arata ca este afectat ca tu ai avut un iubit si nu i-ai spus(poate chiar a filtrat pe langa tine si nu ti-ai dat seama. Daca s-a intamplat acest lucru trebuie sa se simta jignit ca l-ai lasat sa se umileasca in fata ta). Ai putea sa incerci sa reiei din nou legatura cu el(acum ca nu mai ai iubit) si sa-i arati ca ti la el.Pana la urma o sa-si dea seama(chiar daca vei fi tu prima care spune "te iubesc"). Iar in legatura cu iubita lui...probabil ca legatura nu mai e asa stransa daca in timp ce era cu ea si-a permis sa stea cu tine(ma rog...inainte sa se fi suparat pe tine). Succes!