| nicolll a întrebat:

Va rog nu ma jigniti! daca am oprit anticonceptionalele imi va mai veni menstruatia la 28 zile? le-am oprit luna asta si dupa 3 zile am atins mana de sperma uscata de vagin, sunt doar 3 saptamani de la incident (nu am avut contact) dar mi-a crescut burta si azi dimineata cand m-am trezit ma durea capu si simteam ca imi vine sa vomit (dar nu am vomitat am luat un antinervagic si a trecut), nu mai am rabdare sa astept sa vad daca imi vine ciclul crying! (pentru toti criticii dp site va rog abtinetiva de la comentarii daca aveti de gand sa ma luati la misto, eu chiar vb serios daca aveam chef de glume trimiteam anonim) va multumesc pentru intelegere :*

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cum ai oprit contraceptivele. Daca le-ai oprit in mijlocul foliei, nu se poate sti cand si cum iti va veni menstruatia (se produc mari dereglari). Daca le-ai oprit la sfarsitul foliei, in mod normal menstruatia ar trebui sa vina normal, dar poti sa ai intarzieri mai mici sau mai mari pana cand organismul isi reintra in normal.

| catthshshshs a răspuns:

La tine cred ca este o alta problema.Ai obsesia unei sarcina, fara suparare.Iti faci tot felul de scenarii si incepi sa simti niste semne care iti dau de inteles ca ai fi. Stai linistita ca nu iti creste burta dupa 3 saptamani.

| paramore a răspuns:

Sincer nu cred ca ti-ar putea creste burta dupa 3saptamani, mai bine ast pn iti vine ciclul si at vezi sigur

| roxpau a răspuns:

Cel mai bine mai astepata o saptaman sa ai minim 21 de zile de la incide si fa un test de sarcina, dar mai mult ca sigur nu ai cum sa fi insarcinata, mai degraba cred este vb de autosugestie din cauza stresului

| deni_6616 a răspuns:

Nu iti poate creste burta dupa 3 saptamani, probabil e doar frica de sarcina poti face un test de sarcina ca sa fi sigura

| deni_6616 a răspuns:

Deci cum mai e? ai facut testul?

| didu48 a răspuns:

Nu cred sa se fi intamplat nimic, zic eu. Si apropo, faptul ca ti-a parut ca iti creste burta li se intampla multor femei, poate din obsesia ca cred ca sunt insarcinate. E mai bine sa iti iei un test de sarcina, dar si mai bine ar fi daca ai merge la un control la medic, sa iti spuna el sigur daca esti insarcinata sau nu. happy

| doina_2123 a răspuns:

Nu cred ca ai pute fi insarcinata, dar mai bine sa te asiguri pleaca la medic pentru ca testul de la farmacie nu intodeauna iti da un raspuns corect.

| loveaholic a răspuns:

Mergi la un doctor. psiholog. asta nu e jignire dar ai niste temeri care se tot accentueaza. fa-ti si test de sarcina : testul de sarcina e mult mai sigur decat orice iti spunem noi

| pisicel_5329 a răspuns:

Ia-ti un test de sarcina de la farmacie kiss! take care :-d

| GabiCh93 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic cumpara-ti un test de sarcina.Costa in jur de 10 leihee hee

| Daliana :) a răspuns:

Cel mai sigur cumparati un test de sarcina. Macar asa nu mai stai cu frica si astepti straight face Eu zic ca e cel mai bine, fara sa mai pierzi timpul degeaba happy

| Rose_2860 a răspuns:

Ti s-a raspunla la intrebarea asta de nu stiu cate ori, nu cred ca esti insarcinata. Nu se umfla burta asa repede, nici dupa o luna, senzatiile care le ai tu sunt doar din cauza fricii ca ai ramas, dar stai linistita, nu te mai gandi la lucrul acesta mereu pentru ca astfel nu vei mai avea fel si fel de senzatii, ai rabdare si o sa vezi ca iti va veni ciclul.

| nicolll explică:

@brigaela le-am oprit dupa terminarea foliei, ultimul yaz l-am luat joi 25 martie (pastila fara hormoni) luni mi s-a terminat ciclul si marti pe 30 martie s-a intamplat incidentul straight face