| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi pana la sfarsit! Ma aflu intr-o situatie foarte ciudata. Este un baiat care ma placea(nu stiu daca ma mai place) dar cert este ca m-a iubit si eu pe el. Acum el este cu alta dar eu stiu sigur ca nu o place deloc(e c...a clasei, nu ii raspunde la apeluri si nu o baga deloc in seama). Pe langa fata asta mai e una (o prietena de a mea) cu care el ma mai facea geloasa in trecut.(ea il place in secret dar nu vrea o relatie si el nu stie ca ea il place). Oricum baiatul asta se comporta foarte frumos cu mine dar nu se da la mine. ( azi am fost la el cu mai multi si ne jucam ceva el cand imi dadea sa tin aia imi atingea mana si cumva ma lua de la spate ). Noi aveam un proiect de facut si el tot o intreba (de fata cu mine) pe fata aia cu care ma facea geloasa daca face bine daca a facut destul sau asa. Noi urmam sa prezentam impreuna o parte din proiect si el parea hotarat sa prezinte cu mine, dar la sfarsit a zis ca s-a razgandit si a ales sa faca alta parte.

El a vrut sa se impace cu mine si eu am refuzat pe motiv ca eram in ceata nu mai stiam ce simt. Exact asa s-a intamplat si vara trecuta cand eu l-am respins cumva si el a inventat o relatie cu fata asta cu care ma facea geloasa. Apoi a venit la mine si spunea ca mereu pe mine m-a iubit.

Imi puteti va rog explica situatia? Ce inseamna toate acestea si de ce face asta? Ofer funda va multumesc din tot sufletul

10 răspunsuri:
| Orte95 a răspuns:

El face toate aceste lucruri pentru ca tu sa te simti geloasa, dar in inima lui esti singura la care se gandeste.
Sunt student la psihologie si tocmai imi scriu lucrarea de licenta in terapia de cuplu la persoane pana in 18 ani.
Crede-ma ca stiu ce zic. Baiatul te vrea. Dar pentru ca sunt la inceput de vara, masculii homosapiens pana in 18 ani au dereglari hormonale acentuate ce afecteaza emisfera stanga care trimite semnale bicuspide catre apendicele xifoidian pentru a corela dorinta creierului cu ce vrea organul carnal.

Daca ai alte nelamuriri da-mi PM.

Fii tare si nu renunta niciodata la visurile tale!

| anonim_4396 explică (pentru Orte95):

Multumesc! Dar ai putea te rog sa imi explici ce legatura este intre sentimente si apendicele xifoid?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai mai pus aceasta intrebare de vreo 10 ori, evident sub alta forma, dar tot la fel raspund si acum: poate te-a iubit in trecut, dar acum nu mai este interesat de tine!
daca relatia nu amers inainte, nu va merge niciodata.
Comportamnetul lui draut tine de educatie, nu de dragoste, mai ales dupa ce v-ati despartit si ati trecut prin asa ceva.
Deci, nu te mai imbata cu apa rece, nu mai sunt sanse sa revina la tine nici acum si nici in veci.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Aceeasi intrebare de cel putin 20 de ori. Nu te-ai plictisit?

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

M-am plictisit doar de citit mesaje prostesti si fara rost. Mai bine vezi-ti de treaba nu impun nimanui sa raspunda

| Turbo223 a răspuns:

Sa nu te superi pe mine, dar eu am impresia ca ai in jur de 12 ani. Oricum, un baiat nu trebuie neaparat sa se dea la o fata ca sa o placa. Poate e dragut pentru ca ori asa e el (cu cei cu care se intelege) ori poate tot te place, comportamentul lui este cam ciudatel.Dar de ce nu il intrebi? O sa ai doar de castigat, noi nu il cunoastem si din cateva gesturi ne putem face si noi o idee dar nu sigura, e doar o opinie.Dar de ce iti injura prietena? Asta am inteles. Daca te place nu ar trebui sa se comporte frumos cu prietena ei sa-ti faca tie o relatie buna? Dar cum am mai zis dupa intrebare imi fac ideea ca voi aveti in jur de 12 ani, o varsta la care relatiile nu sunt prea bune, dar in vremurile de azi... oricum cum am mai zis, NIMENI nu iti poate da un raspuns sigur mai ales ca voi sunteti copii si maine poate sa te iubeasca iar dupa sa te urasca. Oricum e alegerea ta ce faci.Eu cred ca te place putin (fie ca o prietena fie ca te place in sensul ala mai siropos; D) O zi buna!

| internetBrowser a răspuns:

Exista doar doua posibilitati pentru care se comporta asa:
1.Inca tine la tine si incearca prin orice mijloc sa te faca sa va impacati.
2.In momentul in care ai refuzat sa te impaci cu el, mai mult ca sigur nu ia picat prea bine vestea iar acum vrea sa se razbune pe tine sa te faca sa suferi dupa el.

| anonim_4396 explică (pentru internetBrowser):

Si asta inseamna ca nu mai simte NIMIC pentru mine? Din ce spui reiese ca nu ii sunt indiferenta

| internetBrowser a răspuns (pentru anonim_4396):

Sentimente cu siguranta mai are pentru tine dar ele sunt fie de dragoste si astfel se aplica primul caz le care l-am scris mai sus, fie de ura, dispret caz in care se aplica a doua varianta si astfel dupa ce considera el ca s-a razbunat suficient pe tine vei fi pentru el doar una din multime.

| anonim_4396 explică (pentru internetBrowser):

Pai el se comporta foarte frumos cu mine si nu pare sa ma urasca. Ba mai mult si prietenul lui cel mai bun se comporta frumos cu mine iar pe
celelalte 2 fete le injura si respinge.