| ruxandra_6631 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti ce parere v-ati crea daca o persoana din lista de mess isi pune o poza in pielea goala la avatar? Mai ales o persoana care pretinde a fi inteligenta.Va rog raspunsuri seriose. Mi-e mi s-a parut ieftin. Vreau si alte pareri.

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

As crede ca este o persoana recent dezinhibata, fara prejudecati, fara scrupule. O fi considerat ca este nevoie de o schimbare(in rau).

23 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde daca e fata sau baiat.
Si daca e o persoana inteligenta n-are voie sa isi puna poze nud? Cat de 'nud' era?!
In lumea asta in care atragi doar prin lucruri iesite din comun e si normal sa fi pervertit de ceilalti la aceste valori! Asa incep toti!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Acea persoana are o mare problema. Un om inteligent nu face asa ceva, ci mai degraba unul obsedat din acest punct de vedere. Acest gest inseamna de fapt o propunere de joasa speta. Eu, in mod finut, as intrerupe legatura cu persoana respectiva.

identitate
| identitate a răspuns:

Si eu am vrut sa-mi pun pe hi5 dar nu la foto profil.happySi nu ca sa arat ca am ci ca raspuns. Daca femeile sunt atat de "profunde" eu de ce nu as fi?! Dar am renuntat si nu am coborat la celasi nivel...big grin

identitate
| identitate a răspuns:

As premia-o pe Anna happy Raspunsul e dat cu o viziune mai larga, fara sa se limiteze la cele/cei care isi arata si ofera corpul crezand ca o sa obtina ce vor.Castigatoare (cel putin morala) ea e.happy

identitate
| identitate a răspuns:

Nu ai vrut sa vezi daca ai o "minte inchisa" ai vrut sa primesti cat mai multe pareri de la "minti inchise" si intr-un final sa o premiezi. Unora insa nu le pasa de fundite si au pareri proprii de "MINTI DESCHISE". Daca erai convinsa ca nu ai "mintea inchisa" nu verificai.Sa ai o minte deschisa inseamna sa nu-ti impui limite, cu atat mai putin celorlalti care nu iti datoreaza nimic si nu te afecteaza cu nimic libertatea lor. Daca tot ai vazut ce inseamna inteligent in DEX trebuia sa citesti si "inteligent=dezghetat"! Zonele intime se mai numesc si zone erogene (care provoaca placere), organe sexuale s. a. m. d. Poate el/ea nu a aratat o zona intima ci o p*** sau o p**** (* sunt pentru moralisti). Nu lua doar explicatiile si teoriile care iti convin.MORALITATE! Daca esti atat de morala cum pretindea stra-bunica si cum pretind normele (sociale sau bisericesti) ar trebui sa nu ai nici un contact cu zonele intime ale partenerului pana in noaptea nuntii. Iar dupa sa o faci numai pentru inmultire sau conservarea speciei (eventual punand intre voi un cearsaf cu o gaura in el). Mergi pana la capat draga cu moralitatea! Pun pariu ca deja esti "imorala".
Gresesti asa cum gresesti in exprimare."sa oferit" e gresit se scrie "s-a oferit" insemnand "a oferit pe sine" s=sine a=verbul a avea."MI-E MI SA parut" e iar perfect."Sa FI dezinhibat" e iar gresit.Ai pierdut un "i", ai pierdut esenta.Astea doar asa fara nici o aluzie la inteligenta...
Si oamenii au mult mai multe de oferit decat corpul daca nu stiai.Chiar si numai la capitolul sex simpla lui prezenta e zero barat.

identitate
| identitate a răspuns:

Tocmai despre asta era vorba.Nu ai cerut ajutorul ci ai scris totul ca sa faci pe "inteligenta", sa condamni.Am locuit si eu foarte multi ani in alte tari si vorbesc mai multe limbi straine.Aceasta nu este o scuza pentru a nu mai sti sa scrii corect limba romana.In plus daca asa scrii limba romana (materna) nu vreau sa imi imaginez cum le scrii pe cele straine.Sono stato abbastanza chiaro tesoro?

identitate
| identitate a răspuns:

rolling on the floor... spuse politistul! Am inteles, sa traiti! O sa fiu banca!happyMa scuzi dar nu stiam ca esti chiar asa.Acum ca stiu ma dau la o parte. Din fata trenului si a...Alles gutes meine liebe!

| JeSa a răspuns:

La fel şi mie, "ieftin", imoral şi foarte mândru cu ceea ce are... păcat, ar putea să se expună în alt mod, dacă tot are şi (cu) cetongue!

| Anecherry a răspuns:

Inteligenta nu are nimic de a face cu asta. sa-si puna o poza in care e nud sau nuda inseamna ca nu mai are nimic de ascuns si ca e open minded. noi suntem plini de prejudecati, si preferam sa judecam orice lucru care ni se pare ca iese din normal. si oricum, pe tine te afecteaza cu ceva ce face persoana respectiva? mi s-a parut putin cam rautacioasa intrebarea ta. si consumandu-ti energie sa o judeci crezi ca te-a ajutat la ceva? sau crezi ca persoanei respective ii pasa? eu nu credhappy.

| Frogie a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata lucrul asta, dar daca mi s-ar intampla, n-as ezita s-ai dau ignore! Sincer, ce vrea sa arate prin asta? Ca poate? Oricine poate, dar nu toti vor! Mi se pare lipsit de estetism sa te arati tuturor, sa-ti cunoasca toata lumea corpul! Respectul fata de sine unde il lasa cand face lucrul asta?
In fine, in ziua de azi nu ma mai surprinde nimic. Sunt fete si baieti care cred ca daca isi arata partile intime, persoana de sex opus va sari ca un mielusel pe ei! Mentalitate de cocalar/pitipoanca!

| dydy22 a răspuns:

Hmm eu cred ca o persoana inteligenta nu isi pune o poza goala sa o vada cei din lista indiferent daca este fata sau baiat

| evoke a răspuns:

Sunt ce aceeasi parere cu tine."Ieftin"
Am una in lista care e...curvastraight faceSe culca cu toti baietii si isi pune la av poze cum se... cu eistraight face Sau isi face poze goala in diferite pozitii.

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

pirate*
Ce tampenie sa-si puna la avatar poze nud
Baiatu sau fata aia vrea sa fie si ea smechera si caND o intrebi ceva incepe si se balbaie

| Dan_Tm a răspuns:

O prima parere, presupunand ca as vedea pe messenger asa ceva nu ar fi prea buna, insa cred ca in definitiv, depinde de persoanele din lista sa si de relatiile dintre ei.

| krisstinka a răspuns:

Cred ca nu pare a fi inteligenta daca face asta...

| ruxandra_6631 explică:

happyAnna intrebarea era pusa tocmai sa vad daca eu judec, o fi persoana dezinhibata dar chiar asa? Am vrut sa vad daca eu am close mindhappy. Sa fim seriosi asta inseamna sa fi dezinhibat? din pacate unii si-au pierdut simtul moral.Adica daca peste doar putin timp chiar si poligamia va fi ceva open mind? Parerea mea e ca esti cu atat mai interesant cu cat lasi sa fi descoperit.Ai ce sa oferi, dar asa? Ce poate sa mai ofere persoana respectiva? Practic deja sa oferit.Nu vreau deloc sa fiu rautacioasa.

| ruxandra_6631 explică:

INTELIGÉNT adj. 1. ager, deștept, dibaci, iscusit, isteț, îndemânatic, priceput, (pop.) mintos, (înv. și reg.) marghiol, pricopsit, (prin Transilv.) artut, (Mold. și Bucov.) hâtru, (Transilv.) ocoș, ștram, (înv.) scornaci, (fig.) dezghețat, sprinten, (fam. fig.) breaz. (O minte ~.) 2. v. spiritual. 3. chibzuit, cuminte, deștept, înțelept. (O faptă ~.)
...De ce ne mai cumparam haine? si inca de firma daca tot e inteligent sa ne aratam partile intime? De aceea se si numesc asa.intime/intim. ÍNTIM ~ă (~i, ~e) 1) Care ține de însăși esența unui lucru, fenomen; inclus în partea lăuntrică a unui lucru, fenomen. 2) (despre persoane) Care este strâns legat prin ceea ce există mai frumos, mai profund; atașat prin sentimente puternice. 3) Care ține de viața personală. 4) Care este foarte apropiat (unul cu altul). 5) Care se produce într-un cerc restrâns

| ruxandra_6631 explică:

Comoara:
''Daca un politist se pune pe o banca, banca cedeaza automat''. Iti spune ceva? Viel spaß in a-mi cauta mie erorile sau greselile de ortografie. OK?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intereseaza textul de sub fotografie"Atractie fatala"sau doamna cu coasa"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuse intampla nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dat fiind faptul ca scriu si vorbesc peste 4 limbi straine, nu locuiesc in Romania de mai multi ani o sa imi cer scuze dragul meu ca nu am scris sa iti gadil tie ochii.TPU.inseamna Totii pentru unu, eu nu vad in ce sens ma ajuti tu.Doar ma critici.Pentru asta cred ca exista alte site-uri unde poti face acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Identitate are dreptate...nu ai scuza pentru greselile gramaticale.big grin

| valiada5 a răspuns:

Buna, nas crede pentru ca s-ar putea sa nu fie persoana din poza